پربازدیدترین ها

نعمت زاده خطاب به رییس کمیسیون مالی مجلس سنای فرانسه:

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به رییس کمیسیون امور مالی مجلس سنای فرانسه گفت: در زمینه تجاری، صنعتی و سرمایه گذاریهای مشترک تابع همکاریهای درازمدت بوده و نباید درمقاطعی این روابط به هر دلیل منقطع شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از شاتا، محمدرضا نعمت زاده در دیدار «فلیپ مارینی» رییس کمیسیون امور مالی مجلس سنای فرانسه با بیان این مطلب، افزود: سطح روابط تجاری بین ایران و فرانسه در سال گذشته میلادی(۲۰۱۳) بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار بوده که این موضوع رضایت بخش نبوده و می بایست؛ روابط صنعتی، تجاری، فرهنگی دو طرف توسعه یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حدود ۳ ماه قبل یک هیأت بزرگ فرانسوی در گروهای صنعتی، خدمات، معدنی و بانکداری به جمهوری اسلامی ایران آمده و ملاقاتهای جداگانه ای با مقامات ایرانی داشتند و زمینه های همکاری هردو کشور شناسایی و بررسی شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایران ثبات اقتصادی و سیاسی مناسبی نسبت به کشورهای همسایه خود دارد و می تواند گزینه خوبی برای انجام توافقات اقتصادی و صنعتی با توجه به مزیت دار بودن آن داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان گفت: در زمینه تجاری، صنعتی و سرمایه گذاریهای مشترک تابع همکاریهای درازمدت بوده و نباید درمقاطعی این روابط به هر دلیل منقطع شود.
نعمت زاده در ادامه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران دارای معادن بسیار غنی و فلزات آهنی و غیرآهنی بوده و آمادگی انجام سرمایه گذاریهای خارجی در این بخش را داریم.
وی در ادامه با اشاره به موضوعات سایر همکاریها در زمینه انرژی، نفت، محیط زیست و خودرو با کشور فرانسه؛ افزود: شرکتهای فرانسوی می بایست برابر تعهدات خود در مفاد قرارداد خود عمل نمایند.
نعمت زاده در ادامه گفت: همچنین در موضوعات انتقال خط لوله گاز، لاستیک سازی، مطالعه برای نجات دریاچه ارومیه زمینه های همکاری بسیاری با کشور فرانسه دیده می شود.
بر پایه این گزارش؛ «فلیپ مارینی» رییس کمیسیون امور مالی مجلس سنای فرانسه نیز گفت: از سرگیری مبادلات تجاری و سرمایه گذاری مستقیم شرکتهای فرانسوی و تعامل بنگاه های بزرگ و متوسط فرانسوی با بنگاه های مشابه ایرانی باید از سرگرفته شود.
مارینی در ادامه گفت: در زمینه های مبادلات دانشگاهی درخصوص علوم و فنون، بازیافت منابع، صنعت توریسم، محیط زیست کشور فرانسه آماده همکاری با ایران است.

انتهای پیام /

کد خبر: 142476

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT