پربازدیدترین ها

معامله تنها ۱۰هزار بشکه نفت خام در بورس طی ۲۰ روز

خبرگزاری تسنیم: در حالی حدود ۱۰ بشکه نفت خام از آغاز عرضه نفت خام در بورس انرژی در تاریخ ۱۷ فروردین تا کنون در این بازار عرضه و معامله شده است که مدیر روابط عمومی بورس انرژی علت کسادی این بازار را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزارس تسنیم، از ۱۷ فروردین ماه تا کنون ۹ هزار و ۶۳۶ بشکه نفت خام سبک در بورس انرژی به ارزش حدود ۳۰ میلیارد ریال معامله شده است. شرکت ملی نفت در این مدت ۱۲ بار عرضه نفت خام در بورس انرژی داشته که در مجموع ۸ بار منجر به معامله شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی علت عرضه ها و تقاضاهای محدود در این بازار را ارزیابی طرفین از این بازار جدید دانست و گفت: به نظر می رسد خریداران نفت در حال بررسی این بازار و آشنایی با سبک معامله در آن هستند.

یاسر فلاح افزود: همچنین از آنجایی که تحویل کالا در یک دوره ۳۰ روزه انجام می گیرد خریداران نیز تا مطلع نشدن از کم و کیف نفت عرضه شده در این بازار به آهستگی قدم برمی دارند.

وی با اشاره به روزهای کم معامله گفت: در این مدت طی دو سه روز فقط ۴۳۸ بشکه معامله شده که نشان دهنده تست زدن طرفین در خصوص عرضه نفت در بورس انرژی است. عرضه کننده و خریدار هر دو در حال بررسی بازار هستند.

مدیر روابط عمومی بورس انرژی در پایان به معاملات میعانات گازی اشاره کرد و گفت: از آذر ۹۲ تا کنون همچنین ۲۲۰ هزار بشکه میعانات گازی در بورس انرژی به ارزش ۴۳۴ میلیارد ریال معامله شده که با وجود نوسانات در عرضه میعانات گازی این حجم و ارزش معاملات حاکی از جذاب بودن بازار میعانات گازی در بورس انرژی برای خریدارن و فروشندگان است.

انتهای پیام /

کد خبر: 142513

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT