پربازدیدترین ها

معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: دولت در چند ماه اخیر پهنای باند اینترنت کشور را از ۷۰ به ۱۴۰ گیگابایت افزایش داده و برنامه وزارت این است که تا انتهای برنامه پنجم که سال آینده است پهنای باند اینترنت کشور را به ۴ ترابایت برساند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازسنندج، مرتضی برابری در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان، با اشاره به افزایش سرعت اینترنت از زمان آغاز به کار دولت یازدهم اظهار کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت ۷۰ گیگابایت پهنای باند اینترنت داشتیم و در عرض چند ماه پهنای باند را به ۱۴۰ گیگابایت رسانده ایم و برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که تا پایان سال پهنای باند اینترنت کشور را به یک ترابایت برسانیم.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که تا انتهای برنامه پنجم که سال آینده است پهنای باند اینترنت کشور را به ۴ ترابایت برساند و برنامه ریزی برای انجام این کار از هم اکنون آغاز شده است.

وی به اجرا شدن بخشی از شبکه ملی اطلاعات در زمان ثبت نام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: در زمان ثبت نام مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها آی پی های بیرون بسته شده بودند و همه فعالیت ها با شبکه داخلی انجام می شد و مشکلی هم در این زمینه وجود نداشت.

براری با اشاره به اهداف سفر به کردستان اظهار کرد: هدف از این سفر در درجه اول بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اتخاذ تدابیری برای حل کردن مشکلات در سریع ترین زمان ممکن است.

وی گفت: توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کردستان از دیگر اهداف این سفر بود و در جلساتی که با مدیران مرتبط با این حوزه در کردستان برگزار شد برنامه های امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۳ را اعلام کردیم.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: توسعه خدمات و سرویس ها و دولت الکترونیک از دیگر برنامه های سفر به کردستان بوده است و بحثتوسعه اشتغال و توسعه شرکت های دانش بنیان در این سفر دنبال شده است.

وی گفت: امسال توسعه شبکه فیبر نوری در کردستان به میزان ۵۳۵ کیلومتر در دستور کار قرار دارد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال بحثپروتکشن را در کردستان به سرانجام برسانیم.

براری با اشاره به اینکه ۱۷ روستای کردستان تا پایان اردیبهشت تحت پوشش خدمات تلفن ثابت قرار می گیرند افزود: تا پایان سال ۶۶۶ روستای کردستان به اینترنت پرسرعت متصل می شوند که این امر نشان می دهد بیشترین سهم توسعه شبکه اینترنت در روستاهای کشور را به کردستان اختصاص داده ایم.

انتهای پیام / آ

کد خبر: 142540

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT