پربازدیدترین ها

مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی تولید توانیر خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی تولید توانیر از انجام بیش از ۹۵ درصد از برنامه تعمیر واحدهای نیروگاهی کشور تاکنون خبرداد و گفت: باقی مانده برنامه تعمیر نیروگاه ها تا پایان خردادماه جاری و قبل از رسیدن فصل پیک مصرف انجام می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پاون، " غلامرضا مهرداد " افزود: هم اکنون مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور به ۷۰ هزار و ۴۴۰ مگاوات رسیده است که از این میزان، ۵۸ هزار و ۹۹۵ مگاوات مربوط به نیروگاه های حرارتی، ۱۰ هزار و ۲۰۶ مگاوات نیروگاه های برق آبی، یکهزار و ۲۰ مگاوات نیروگاه هسته ای و ۲۱۹ مگاوات نیروگاه های تجدیدپذیر است.
وی با بیان اینکه نیروگاه های حرارتی شامل واحدهای گازی، سیکل ترکیبی و بخار است، افزود: هرساله پس از پایان یافتن روزهای اوج مصرف در تابستان، تعمیر نیروگاه ها از اوایل شهریورماه آغاز و تا خردادماه سال بعد در یک برنامه زمان بندی منظم، براساس نیازسنجی صورت گرفته و شاخص های فنی، نیروگاه ها در نوبت تعمیر قرار می گیرند که در اصطلاح به این ۹ ماه، فصل تعمیر گفته می شود.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی تولید توانیر ادامه داد: نیروگاه های کشور در این دوره زمانی برحسب اولویت و برنامه ریزی صورت گرفته، مورد تعمیر قرار می گیرند تا برای فصل پیک مصرف در اواخر بهار تا اواسط تابستان آماده باشند.
وی تصریح کرد: در تعمیر نیروگاه ها همواره به متخصصان داخلی متکی هستیم و از نیروهای خارجی استفاده نمی کنیم درحالی که تا پیش از انقلاب، این کار جزو فعالیت هایی بود که می بایست با حضور مهندسان خارجی انجام می شد اما خوشبختانه اکنون در این حوزه به خودکفایی رسیده ایم.
مهرداد تصریح کرد: براساس برنامه زمان بندی صورت گرفته، تاکنون ۹۵ درصد از برنامه تعمیر نیروگاه های حرارتی انجام شده است و بقیه نیز برحسب برنامه از پیش تعیین شده صورت خواهد گرفت و در خردادماه به پایان خواهد رسید.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی توانیر با بیان اینکه پنج درصد باقی مانده مربوط به واحدهایی است که براساس استاندارد باید به میزان خاصی از ساعت کارکرد برسند تا بازدیدها، تعمیر دوره ای و اساسی روی آنها انجام گیرد، افزود: امسال حجم تعمیر نیروگاه های حرارتی به حدود ۸۰ هزار مگاوات خواهد رسید که این میزان بیش از ۲۰ هزار مگاوات نیز بیشتر از ظرفیت نصب شده نیروگاه های حرارتی است.
مهرداد خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه برخی واحدها دوبار در سال مورد تعمیر قرار می گیرند، معمولا حجم تعمیر صورت گرفته از ظرفیت نصب شده نیروگاه ها بیشتر می شود.

انتهای پیام / /

کد خبر: 154020

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT