پربازدیدترین ها

بررسی ها نشان داد

خبرگزاری تسنیم: بررسی ها نشان داد حدود نیمی از خانوارها در شهرهای بزرگ آمریکا پس انداز کافی برای مواجهه با شرایط اضطراری ندارند و برای مثال سه چهارم مردم نیویورک از پس انداز کافی برای رفع نیازهای اساسی خود طی ۳ ماه برخوردار نیستند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از رسانه های آمریکایی، حدود نیمی از خانوارها در شهرهای بزرگ آمریکا در مواجهه با شرایط اضطراری، پس انداز کافی برای مصارف ضروری ندارند.

برای بسیاری از مردم آمریکا زندگی بدون هیچ پس اندازی ممکن است به بحران مالی بینجامد. این ناامنی مالی استرس زا به یکی از خصوصیات زندگی در شهرهای آمریکا بدل شده است.

به عنوان مثال سه چهارم جمعیت نیویورک پس انداز کافی برای رفع نیازهای اساسی خود طی سه ماه را حتی در پایین ترین وضعیت مالی - حدود ۶۰۰۰ دلار برای یک خانواده چهار نفره - را ندارند. فقدان دارایی هایی که بتوان آنها را به سرعت به پول نقد تبدیل کرد - همچون سهام، حساب بانکی یا مستمری بازنشستگی - موجب شده است که بتوان این این افراد را " از نظر دارایی نقدی، فقیر " نامید.

از شهرهایی که بیش از نیمی از جمعیت آنها هیچ پس اندازی ندارند شامل دیترویت با ۶۸ درصد، میامی با ۶۷ درصد و کلیولند با ۶۵ درصد جمعیت بدون پس انداز هستند. دیگر شهرها همچون لاردو، بیرمنگام، میلواکی، بوفالو و ممفیس نیز در رتبه های بعدی قرار دارند. بسیاری از خانوارهای ساکن این شهرها دارایی کافی برای مواجهه با موقعیت اضطراری جدی همچون از دست دادن شغل را ندارند.

فقدان پس انداز نه تنها به این معناست که خانواده ها به طرز وحشت آوری در مقابل شکستهای مالی آسیب پذیرند بلکه به این معناست که آنها حتی در شرایط خوب نیز قادر به برنامه ریزی برای آینده خود نیستند. مشاوران مالی برای مواجهه با شرایط اضطراری مالی، پس اندازی به میزان سه ماه درآمد را توصیه می کنند.

یک کارشناس مالی گفت: " این مساله تنها در مورد مردم فقیر صدق نمی کند، ما در مورد نیمی از مردم آمریکا که در شرایط ناامنی مالی زندگی می کنند، صحبت می کنیم. " این نوع بی ثباتی های اقتصادی بر تصمیمهایی همچون ورود به دانشگاه، خرید خانه یا شروع یک شغل تاثیر زیادی می گذارند.

وی اظهار می کند بسیاری از شهرهایی که در نمودار فقدان دارایی نقدی در بالاترین حد هستند، دارای جمعیتی هستند که حساب بانکی ندارند. فقدان حساب بانکی، پس انداز را سخت تر می کند. به طور متوسط، یک فرد " بدون حساب بانکی " سالانه ۱۰۰۰ دلار را صرف خدمات مالی، پرداخت هزینه برای نقد کردن چک یا پرداخت سود بالا برای وام سنگین می کند.

انتهای پیام / /

کد خبر: 180580

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT