پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: روسیه در راستای قانونمند کردن هر چه بیشتر فضای مجازی و نظارت بر کار فعالان اینترنتی، دو ماه پیش قانونی را به دستور مستقیم پوتین ابلاغ کرد که اکنون فیس بوک، توئیتر و جی میل را هم خطاب قرار داده است.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطاتخبرگزاری تسنیم، رگولاتور وسایل ارتباط جمعی روسیه رسما از شبکه اجتماعی فیس بوک، سرویس جی میل و میکروبلاگ توئیتر خواسته تا به عنوان ابزارهای توزیع اطلاعات خود را در این کشور به ثبت برسانند.

معاون رگولاتور وسایل ارتباط جمعی این کشور در گفتگو با یکی از رسانه های روس زبان هدف از انجام چنین تصمیمی را مطابقت این ابزارها با قانون جدید مربوط به کمپانی های اینترنت و وبلاگ نویسان عنوان کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه جولای، مصوبه قانونی را ابلاغ کرد که بر مبنای آن کلیه میل سرویس ها و شبکه های اجتماعی می بایست داده های شخصی مربوط به کاربران روسی را به داخل سرورهای این کشور منتقل کنند.

این قانون به کلیه فعالان این بخش مهلت داد تا سپتامبر میزبانی هایشان را به داخل روسیه منتقل کنند.

هفته گذشته اصلاحیه ای روی این قانون صورت گرفت و به شرکت هایی که مورد خطاب این قانون بودند اجازه داد تا اگر نتوانستند در مهلت مقرر اقدام به انجام چنین کاری کنند، تا ژانویه ۲۰۱۵ میزبانی های خود را منتقل کنند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180592

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT