پربازدیدترین ها

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: یک عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن با بیان اینکه مزایده های فروش سنگ آهن بدون هیچ ابهامی برگزار می شود، گفت: این ادعا که در مزایده ها به ازای هر تن سنگ آهن، ۵۰ دلار سود نصیب خریدار می شود غیر قابل تصور است.

مشتاق مشتاقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه با وجود شفاف بودن تمام مزایده های برگزار شده برای فروش سنگ آهن در کشور، متاسفانه برخی با ارسال اطلاعات نادرست به نمایندگان مجلس به دنبال تحت فشار قرار دادن شرکت های سنگ آهنی کشور هستند، اظهارداشت: قیمت فروش سنگ آهن در بسیاری از مزایده های برگزار شده نزدیک به قیمت های جهانی این محصول بوده که عملاً حاشیه سود صادرکنندگان را به شدت کاهش داده است.

وی افزود: بنابراین ذکر این ادعا که در مزایده ها به ازای هر تن سنگ آهن، ۵۰ دلار سود نصیب خریدار می شود غیر قابل تصور است و با هیچ منطقی پذیرفتنی نیست.

این صادرکننده سنگ آهن با بیان این که اگر آن ادعا صحیح باشد همه مردم به صادرات سنگ آهن روی می آورند، تصریح کرد: در حال حاضر نرخ های کنونی مزایده، به سبب نزدیک بودن به قیمت های جهانی، اعتراض شرکت های صادرکننده سنگ آهن را به دنبال داشته است.

مشتاقی افزود: فردی که به عنوان مجری پروژه مبالغ میلیاردی کلاهبرداری کرده و هم اکنون نیز به دلیل صدور حکم جلب متواری است، از طریق وکیل خود اطلاعات غلط را به برخی نمایندگان مجلس رسانده و آنها را وادار به موضع گیری های نادرست کرده است.

وی با بیان اینکه شرکت ما یکی از شرکت های فعال در تمام مزایده های فروش سنگ آهن در معادن مختلف از جمله سنگان، گل گهر، مرکزی و چادرملو بوده است، خاطرنشان کرد: تمام شرکتهای علاقه مند می توانند اسناد مزایده را خریداری و در آن شرکت کنند و پاکت پیشنهادات نیز با حضور نمایندگان شرکتها بازگشایی می شود.

انتهای پیام /

کد خبر: 180604

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT