پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: درحالی که سیمان تولیدی ایران با قیمت پایین در بازار پاکستان به فروش می رسد تولیدکنندگان پاکستانی با ادعای قاچاق بودن سیمان ورودی ایران به این کشور خواستار اقدام دولت پاکستان در این زمینه شدند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از دِ نیوز پاکستان، تولیدکنندگان سیمان پاکستان با انتقاد از ورود سیمان ایران به این کشور گفتند به دلیل قاچاق سیمان ایران دولت پاکستان هر ساله میلیاردها روپیه درآمد مالیاتی خود را از دست می دهد.

طارق سایگول، معاون انجمن تولیدکنندگان سیمان پاکستان گفت: یک بی نظمی جدی این است که برخی واردکنندگان پاکستانی با فرار مالیاتی اقدام به واردات سیمان ایران با نرخ پایین تری نسبت به تولیدات داخلی پاکستان می کنند.

به گفته وی سیمان ایران به صورت قاچاق وارد پاکستان می شود و با قیمت بسیار پایین تری نسبت به تولیدات داخلی پاکستان در این کشور عرضه می شود.

انجمن تولیدکنندگان سیمان پاکستان مدعی است واردکنندگان ایران در ازای واردات ۶۰ تن سیمان ایران تنها عوارض ۳۰ تن را پرداخت می کنند.

سایگول گفت این نوع فرار مالیاتی نه تنها بر بازار داخلی تاثیر می گذارد بلکه درآمدهای مالیاتی دولت را هم کاهش می دهد.

صنعت سیمان پاکستان با مشکلاتی از جمله کمبود نیروی کار، صادرات پایین و رکود فعالیت های تولیدی دست و پنجه نرم می کند و ورود سیمان ارزان ایران به پاکستان بر مشکلات این صنعت افزوده است.

سایگول افزود: ورود سیمان ایران برای این صنعت زیان آور است. بسیاری از بخش های دیگر همچون تولید کاشی و سرامیک نیز چنین مشکلی دارند.

بر اساس این گزارش صنعت تولید لاستیک و سرامیک پاکستان نیز به دلیل قاچاق با چالش های بسیاری روبرو هستند. سود صنعت لاستیک پاکستان به دلیل قاچاق از افغانستان به شدت کاهش یافته است و تولیدکنندگان سرامیک پاکستان نیز به دلیل سیل سرامیک تولیدی ایران تقریبا رو به نابودی گذاشته اند.

انتهای پیام / /

کد خبر: 180637

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT