پربازدیدترین ها

در ۵ ماهه نخست امسال

خبرگزاری تسنیم: تولید فولاد خام کشور در ۵ ماهه نخست امسال به رشد خود ادامه داد و ۷.۶ درصد افزایش دست یافت.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از " روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران "، میزان تولید فولاد خام کشور(بخش دولتی و خصوصی) از ابتدای فروردین تا پایان مرداد جاری به ۶ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۳۰ تن رسید. در حالی که میزان فولاد خام تولید شده طی مدت مشابه سال گذشته ۶ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۵۳ تن بود.

در این مدت، رتبه های اول تا سوم تولید فولاد خام به سه شرکت «فولاد مبارکه»، «فولاد خوزستان» و «ذوب آهن اصفهان» اختصاص یافت. این شرکت ها به ترتیب «۲ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۱۸ تن»، «یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۹۱ تن» و «یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۴ تن» فولاد خام تولید کردند. تولید کنندگان بزرگ بعدی فولاد خام نیز شامل «فولاد هرمزگان» با تولید ۴۸۵ هزار و ۵۱۱ تن، «سبا» ۳۳۰ هزار و ۳۴۸ تن، «فولاد خراسان» ۲۹۷ هزار و ۵۹۲ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۱۷۱هزار و ۲۷۶ تن و «گروه ملی صنعت فولاد ایران» ۶۰ هزار و ۶۰۰ تن بودند.

بنا به این گزارش، شرکت های دولتی و خصوصی کشور طی ۵ ماهه امسال، ۷ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۱۵۷ تن انواع محصولات فولادی(لوله، تیرآهن، میلگرد، کلاف، ورق عریض، ورق گرم و ورق گالوانیزه) تولید کردند که در مقایسه با میزان محصول تولید شده در سال گذشته،(۷ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۲۵۴ تن)، بیش از ۴۰ هزار تن افزایش نشان می دهد.

گزارش یاد شده حاکی است؛ در ماه مرداد، یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۵۶۸ تن «شمش فولادی» و یک میلیون و ۳۸۰ هزار و ۳۳۱ تن انواع «محصولات فولادی» در کشور تولید شد.

انتهای پیام /

کد خبر: 180641

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT