پربازدیدترین ها

تسنیم گزارش می دهد؛

خبرگزاری تسنیم: بررسی روند حرکت شاخص بورس نشان می دهد روزهای شنبه و یکشنبه منفی ترین روزهای معاملاتی بورس در سالجاری بوده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ از ابتدای امسال ۷۵ میلیارد و ۶۵۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۳۱ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال توسط یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۱ سرمایه گذار در ۶ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۹۳ نوبت معاملاتی طی ۱۲۴ روز کاری دادوستد شده و شاخص بورس نیز از ارتفاع ۷۹ هزار و ۱۵ واحد به ۷۱ هزار و ۷۸۸ واحد رسیده است.
بر این اساس بررسی روزهای معاملاتی امسال نشان می دهد که ۲۵ روز معاملاتی در روز شنبه به ثبت رسیده که از این تعداد، شاخص بورس ۸ روز را با روند مثبت طی کرده و ۱۷ روز منفی را به ثبت رسیده است.
همچنین در سالجاری ۲۶ روز معاملاتی در روز یکشنبه بوده که در این روز نیز دماسنج بورس تنها ۸ روز مثبت را به ثبت رسانده و ۱۸ روز هم روند حرکت آن منفی بوده است.
افزون بر این؛ تالار شیشه ای از ابتدای امسال تاکنون ۲۶ دوشنبه، ۲۳ سه شنبه و ۲۴ چهارشنبه را به خود دیده است که در هر یک از این روزها روند معاملاتی شاخص بورس ۱۴ روز مثبت بوده و دماسنج بازار سهام به ترتیب ۱۲،۹ و ۱۰ روز منفی را سپری کرده است که نشان می دهد سرمایه گذاران در روزهای پایانی هفته با خوشبینی بیشتری اقدام به دادوستد کرده اند.

ثبت دومین هفته تمام مثبت بورس
این گزارش می افزاید: شاخص بورس پس از هفت هفته پی در پی روند کاهشی، سرانجام هفته گذشته و در بیست و هفتمین هفته معاملاتی تالار شیشه ای در سالجاری مثبت شد و با رشد ۳۴۵ واحد به رقم ۷۱ هزار و ۷۸۸ واحد رسید که این هفته دومین هفته تمام مثبت بورس در سال جاری است.
اولین هفته تمام مثبت بورس در سال ۹۳ به فاصله زمانی ۶ تا ۱۰ اردیبهشت برمی گردد که شاخص بورس از روز شنبه تا چهارشنبه به ترتیب ۱۴۲۳،۵۱۹، ۲۰۷،۲۰ و ۱۲ واحد افزایش یافت و در مجموع با ۲۱۸۱ واحد رشد از ارتفاع ۷۵ هزار و ۹۸۰ واحد به ۷۸ هزار و ۱۶۱ واحد رسید.
انتهای پیام /

کد خبر: 180643

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT