پربازدیدترین ها

مشاور صنایع شیر ایران در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: مشاور صنایع شیر ایران با بیان اینکه تنها ۸محصول در میان ۶۰۰نوع محصولی که در کشور تولید می شود مجوز استفاده از چربی گیاهی را داشتند، گفت: ما برای عبور از فضای فعلی و دادن اطمینان به مردم فعلا از بحثاستفاده از چربی های گیاهی می گذریم.

حسین چمنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمدر پاسخ به این پرسش که استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن کنجد، زیتون و… در لبنیات تا چه اندازه جدی است، افزود: چنین موضوعی در میان صنایع بزرگ فعلا مطرح نیست، به دلیل جو منفی که گزارش نسنجیده آقایان علیه لبنیات ایجاد کرد صنایع بزرگ با حذف چربی گیاهی از فرآورده های لبنی موافقت کرده و آن را ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه چربی های گیاهی در جهان در صنعت لبنیات مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار کرد: استانداردهای ۸ محصولی که در آنان از چربی گیاهی استفاده می شد براساس مطالعات جهانی و همچنین مطالعات کارشناسانه داخلی تدوین شده بود و تنها این ۸ محصول در میان حدود ۶۰۰ نوع محصولی که در کشور تولید می شود مجوز استفاده از چربی های گیاهی را داشتند اما متاسفانه این مساله به گونه ای جلوه داده شد که انگار بخش بزرگی از صنعت لبنیات درگیر استفاده از چربی های گیاهی است چیزی که اصلا صحت ندارد.

چمنی ادامه داد: ما برای عبور از فضای فعلی و دادن اطمینان خاطر به مردم فعلا از بحثاستفاده از چربی های گیاهی می گذریم و بنا نداریم چنین کاری را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان چربی گیاهی در محصولاتی مانند بستنی و خامه قنادی استفاده می شد، اظهار کرد: خود مسئولان استفاده از این چربی ها در بستنی را فعلا مجاز دانسته اند چراکه طبق نظر خود آقایان امکان حذف آن وجود نداشته و ندارد.
مشاور صنایع شیر کشور تصریح کرد: در هفت محصول دیگر ما برای عبور از بحران فعلی و بازگشت اعتماد و اطمینان به بازار لبنیات فعلا صحبتی از استفاده از چربی های گیاهی نمی کنیم تا در شرایط متعادل تری بحثهای کارشناسی جایگزین بحثهای احساسی شود و آن موقع اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد دلایل منطقی و علمی دارد.
چمنی در پاسخ به این پرسش که با حذف چربی های گیاهی در ۷ محصول لبنی یاد شده چه چیزی جایگزین آن شده است؟ ادامه داد: در آن ۷ محصول مانند سایر محصولات چربی خود شیر استفاده می شود و چربی دیگری مدنظر قرار نگرفته است.
انتهای پیام /

کد خبر: 180644

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT