پربازدیدترین ها

دبیر شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد

خبرگزاری تسنیم: دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: برنامه های ویژه و ملی ای در زمینه امنیت اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تدوین شده و اکنون در دست کمیسیون تخصصی است تا تصویب شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطاتخبرگزاری تسنیم، محمدحسن انتظاری صبح امروز در افتتاح نمایشگاه امنیت سایبری با اشاره به اینکه ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از طرح های اساسی شورای عالی فضای مجازی است، اظهار کرد: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری از نیازمندی های این طرح ملی است که باید با توانمندی های داخلی تهیه شود.

وی افزود: امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین بحثهای مطرح در ایجاد این طرح ملی است که روادید آن باید با استفاده از توان داخلی مهیا شود و نظام اعتبارسنجی تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری هم توسعه یابد.

او خاطر نشان کرد: چنین رویه ای موجب می شود که مدیریت داخلی در حوزه امنیت در فضای مجازی حاکم شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی تصریح کرد: برنامه های ویژه و ملی ای در ارتباط با این موضوع در شورای عالی فضای مجازی تدوین شده و اکنون در دست کمیسیون تخصصی است تا تصویب شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین ابراز کرد: نگاه حاکم فعلی در زمینه ارتباطات نگاهی فناورانه است که باید اصلاح و نگاهی انسان مدارانه جایگزین آن شود.

او افزود: بر این اساس بر اجرای شبکه ملی اطلاعات تأکید داریم.

انتظاری در پایان گفت: موضوع فرهنگ زیربنای امنیت سایبری است به این معنا که امنیت فضای مجازی باید براساس توانمندی های داخلی باشد که البته به معنای قطع ارتباط با جهان نیست.

*اجرای فیلترینگ با کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است*

دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه این مراسم نیز درباره مباحثمطرح شده پیرامون فیلترینگ برخی سرویس های اجتماعی گفت: اجرای فیلترینگ وایبر، واتس آپ و از این دست موارد با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و ما تنها سیاست گذار کلان هستیم.

وی همچنین درباره استفاده اش از وایبر و نظایر این سرویس عنوان کرد: تاکنون از این برنامه ها استفاده نکردم اما به عقیده من بهتر است که برای رفع نیاز مردم در این زمینه بر توانمندی های داخلی تکیه کنیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180649

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT