پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: قیمت نفت در معاملات هفته گذشته ۱.۵ دلار کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات به ۹۷ دلار رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، به دلیل چشم انداز مثبت رشد اقتصادی آمریکا و افزایش تقاضا، قیمت نفت خام آمریکا بزرگترین رشد هفتگی را در طی یک ماه اخیر به ثبت رساند. شکاف قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت با نفت برنت به کمترین رقم در یک سال گذشته رسید.
بر اساس گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم امسال سریعترین نرخ رشد را از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۱ تاکنون تجربه کرد. قیمت نفت برنت به دلیل فزونی عرضه که تاثیرات ناشی از حمله آمریکا به داعش را خنثی نمود، برای سومین هفته در چهار هفته گذشته کاهش یافت. قیمت بنزین نیز پس از رسیدن به بالاترین رقم این ماه، کاهش یافت.
جین مک گیلیان، تحلیلگر بازار نفت در این باره به بلومبرگ گفت: «بهبود وضعیت اقتصاد آمریکا چشم انداز بازار نفت را بهبود می بخشد.» وی افزود: «بازار در تلاش برای تثبیت شدن است. ما شاهد عرضه زیادی هستیم و این بر کل بازار سایه افکنده است.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر با ۱.۰۱ دلار، معادل ۱.۱ درصد افزایش در پایان معاملات دیروز بازار نیویورک به ۹۳ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در این هفته ۱.۲ درصد افزایش داشت. حجم معاملات انجام شده یک درصد بیش از متوسط ۱۰۰ روزه اخیر بود.
قیمت نفت برنت نیز برای تحویل در ماه نوامبر در پایان معاملات دیروز بازار لندن، بدون تغییر در رقم ۹۷ دلار باقی ماند. حجم معاملات انجام شده حدود ۳۱ درصد کمتر از متوسط ۱۰۰ روزه بود. قیمت نفت برنت در این هفته ۱.۴ درصد معادل ۱.۵ دلار کاهش یافت. شکاف قیمت نفت خام آمریکا نسبت به نفت برنت به ۳ دلار و ۴۶ سنت رسید که پایین ترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۳ تاکنون بود.
بر اساس آمارهای تحدید نظر شده وزارت بازرگانی آمریکا، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال ۴.۶ درصد افزایش داشته است. پیشتر این رقم ۴.۲ درصد برآورد شده بود.
انتهای پیام / / ۱۱۶


کد خبر: 180734

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT