پربازدیدترین ها

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تاکید کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تشریح ابعاد مختلف و اهمیت برنامه احیا و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی، بر لزوم مشارکت گسترده و همه جانبه بخش های مرتبط برای اجرای هرچه بهتر این طرح تاکید کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، " رحیم میدانی " در نشستی با حضور مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران، اظهار داشت: در دور تازه فعالیت های بخش آب، باید مدیریت آن را به طور همه جانبه پیش ببریم و با انگیزه ای بالا وقت بیشتری را برای پیشبرد امور اختصاص دهیم.
به گفته وی، توجه ویژه بالاترین مقام های نظام و دولت به موضوع آب فارغ از مسایل احساسی و هیجانی و تشکیل هشت نشست شورای عالی آب و حساسیت ویژه وزیر نیرو به موضوع آب، فرصت هایی است که در اختیار این بخش قرار گرفته است و باید سازوکار استفاده از این فرصت ها به سرعت تدوین شود چراکه فرصت ها به سرعت از دست می رود.
وی بی توجهی به فعالیت های پایه ای و توجه بیش از حد به فعالیت های زودبازده و پرسروصدا را یکی از آفت های مدیریت در بخش آب توصیف کرد و گفت: این فعالیت ها از سوی انسان های دلسوز نظام و دلسوز بخش آب پذیرفته نیست.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تشبیه وضعیت سفره های آب زیرزمینی به یک بیماری مزمن، به تلاش های انجام شده برای درمان این بیماری پرداخت و تدوین طرح احیا و تعادل بخشی به آب های زیرزمینی با حضور و نظارت مستقیم شخص وزیر نیرو را ازجمله این تلاش ها توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این طرح با حمایت گسترده ای در شورای عالی آب رو به رو و با تغییر جزیی تصویب شد.
وی گفت: حال که این طرح به تصویب رسیده است، از همه برادرانی که سودای خدمت به بخش آب در سر دارند، تقاضا می کنم همت بگمارند و هرچه توان، علم، تجربه، مهارت و وقت دارند، برای اجرای این طرح اختصاص دهند.
وی تصریح کرد: این طرح به یاری همه نیاز دارد تا هرچه زودتر شاهد خبرهای خوبی در جهت افزایش سطح آب سفره های زیرزمینی باشیم.
" محمد حاج رسولیها " مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست گفت: در زمان حاضر تعامل میان ستاد آب وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و هیچ فاصله ای بین این دو واحد مشاهده نمی شود ضمن آنکه وزیر نیرو نیز نگاه ویژه ای به بخش آب دارد و ما شاهد حمایت جدی وزیر از مدیریت منابع آب هستیم که حمایت از پیاده سازی تشکیلات این بخش بر مبنای حوضه های آبریز از نمونه های بارز آن است.
در ادامه این نشست، راه کارهای اجرایی طرح مورد بحثو گفتگو قرار گرفت و شماری از مدیران به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

انتهای پیام / /

کد خبر: 180736

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT