پربازدیدترین ها

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اجرای طرح تنوع تولید محصول آب و تفکیک آب شرب از آب بهداشتی به طور جدی در دستور کار وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور قرار دارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پاون، " حمیدرضا جانباز " با اشاره به تاکید وزیر نیرو بر لزوم اجرایی شدن این طرح در کشور، اظهار داشت: هم اکنون چند شهر به صورت پایلوت برای انجام این طرح درنظر گرفته شده و حتی در بافت مرکزی شهر مشهد و اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) و شهر قم به اجرا درآمده است.
وی افزود: در تمام استان ها شهرهایی برای اجرای این طرح درنظر گرفته شده است و درصورت اجرا و حصول نتیجه مناسب از طرح های پایلوت، این طرح به تدریج در تمامی شهرهای کشور اجرایی خواهد شد.
جانباز با اشاره به اولویت های پیاده سازی طرح، گفت: درنظر داریم ابتدا در شهرهایی که با تنش آبی مواجه هستند، مجوز اجرا را بگیریم و آب موردنیاز این مناطق را از دو سامانه مجزا تامین کنیم.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح آب با کیفیت بهداشتی ازطریق شبکه های توزیع و آب شرب از سامانه های دیگری همچون آب بسته بندی، ایستگاه های برداشت آب و یا استفاده از بخش خصوصی برای توزیع در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به امکان اجرای طرح در کلان شهرها، گفت: اگر وضعیت کم آبی در کلان شهرها به روال سال جاری باشد، این طرح در کلان شهرهایی همچون تهران نیز به زودی اجرا می شود؛ برای نمونه شرق تهران هم اکنون با بحران جدی آب رو به رو است و این طرح می تواند راهگشا باشد.
وی ادامه داد: در زمان حاضر تعرفه و قیمتی برای این نوع از خدمات درنظر گرفته نشده است، اما به طور قطع تصمیم دولت به گونه ای خواهد بود که مشرکانی که از آب بهداشتی در شبکه استفاده می کنند، آب شرب با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار گیرد.
جانباز درباره استانداردهای آب بهداشتی، گفت: کارگروه مشترکی با وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده است تا استانداردهای آب بهداشتی را تعریف کند. انتهای پیام / /

کد خبر: 180738

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT