پربازدیدترین ها

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از تاثیر خبر فروش میوه به روسیه بر قیمت آن خبر داد و گفت: قیمت سیب آذربایجان، سیب دماوند و کیوی در پی مذاکرات برای صادرات میوه به روسیه کیلویی ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان افزایش داشته است.

حسین مهاجران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: هرساله مرکبات، نارنگی، کیوی، فرنگی جات و سیب زمینی به روسیه صادر می شد اما در سالجاری زمزمه فروش میوه به روسیه تا به این لحظه تنها بر قیمت برخی از محصولات کشاورزی تاثیر گذار بوده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که فصل برداشت میوه های پاییز و زمستان فرا نرسد نمی توان در رابطه با تغییر حجم صادرات به کشور روسیه نظر داد که فصل برداشت از ۱۵ مهرماه آغاز خواهد شد.

این فعال صنفی یادآور شد: در حال حاضر هر کیلو هلو انجیری به دلیل کم شدن آن در بازار ۹۰۰۰ تومان، نارنگی در جه یک ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، نارنگی خوب کمتر از ۳۰۰۰ تومان، شلیل شمس ۵۰۰۰ تومان، لیموشیرین ۲۵۰۰ تومان، پرتقال ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، هلو هسته جدا درجه یک ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، هلو هسته جدا خوب کمتر از ۳۰۰۰ تومان، سیب درجه یک ۵۰۰۰ تومان، سیب خوب ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، هندوانه ۵۵۰ تا ۶۰۰ تومان، انگور از ۳۰۰۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گلابی ۷۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان و گوجه ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان در میدان میوه وتره بار عرضه می شود.

و این در حالی است که در شرق تهران هرکیلو هلو انجیری ۶۸۰۰ تومان، نارنگی ۵۹۰۰ تومان، شلیل شمس ۵۹۰۰ تومان، لیمو شیرین ۳۹۰۰ تومان، هلو هسته جدا ۵۸۰۰ تومان، سیب ۴۶۰۰ تومان، سیب سفید ۲۹۸۰ تومان، انار ۳۸۰۰ تومان، هندوانه ۸۵۰ تومان، انگور ۶۰۰۰ تومان، گلابی ۸۵۰۰ تومان و گوجه ۱۵۵۰ تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام / /

کد خبر: 180742

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT