پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: با افزایش رشد اقتصادی آمریکا قیمت طلا در بازار جهانی کاهش یافت و به ۱۲۱۵ دلار در هر اونس رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از بلومبرگ، پس از آنکه یک گزارش دولتی نشان داد که اقتصاد آمریکا در سه ماهه قبلی با سریعترین نرخ از سال ۲۰۱۱ تاکنون، رشد داشته است، قیمت طلا کاهش یافت و تقاضا برای فلز زرد کمتر شد.
آمارهای دولت آمریکا در روز جمعه نشان داد که رشد تولید ناخالص داخلی این کشور به ۴.۶ درصد رسیده است، در حالی که پیشتر این رقم ۴.۲ درصد برآورد شده بود.
با توجه به پیش بینی ترمیم اقتصاد آمریکا و متقاعد شدن فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره، زودتر از موعد مقرر، قیمت طلا در آستانه ثبت اولین کاهش سه ماهه در طی سال جاری قرار گرفته است. شاخص دلار در مقابل سبد ۱۰ ارز دیگر جهانی، در آستانه ثبت بزرگترین رشد ماهیانه از می ۲۰۱۲ تاکنون قرار دارد.
ادوارد دمپسی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت، گزارش تولید ناخالص داخلی «و رشد اقتصادی، در شرایطی که نرخ تورم هم چندان بالا نیست، برای بازار طلا خبر خوشی محسوب نمی شود.» وی افزود: «روشن است که تورم یک علت نگرانی نیست.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا برای تحویل در ماه دسامبر در پایان معاملات دیروز با نیم درصد کاهش به ۱۲۱۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. در سه ماهه فعلی، قیمت طلا ۸.۱ درصد کاهش یافته، در حالی که ارزش دلار در آستانه ثبت بزرگترین افزایش از سپتامبر ۲۰۰۸ قرار دارد.
بر اساس این گزارش، قیمت طلا در هفته ای که گذشت نسبت به هفته قبل از آن تنها یک دلار کاهش یافته است.
قیمت طلا در سال گذشته میلادی به دلیل نگرانی از تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا، ۲۸ درصد کاهش یافت و به روند افزایش ۱۲ ساله قیمت ها خاتمه داد.
بانک مرکزی آمریکا این ماه نیز ۱۰ میلیارد دلار از حجم خرید دارایی های ماهیانه خود کاست و آن را به ۱۵ میلیارد دلار رساند. اگر این روند ادامه یابد، برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو در ماه اکتبر پایان خواهد یافت.
انتهای پیام / / ۱۱۵

کد خبر: 180743

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT