پربازدیدترین ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

خبرگزاری تسنیم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اولین جلسه شورای ملی سالمندان خبر داد و گفت: با نگاه ویژه ای که دولت به مقوله سالمندان دارد، همراه با افزایش کمیت سالمندان در کشور، کیفیت زندگی آنان نیز باید ارتقا یابد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی با اشاره به این که تکریم مقام و منزلت سالمندان همواره با فرهنگ غنی اسلامی و ملی ایرانیان مسلمان درآمیخته است، اظهار داشت: تامین و ارتقای سلامت همه جانبه سالمندان دارای ابعاد گوناگون اجتماعی، بهداشتی، آموزشی و اقتصادی است که جز با همکاری بین بخشی دستگاه های مختلف و همبستگی ملی تشکل های مردمی و تمامی اقشار و آحاد جامعه محقق نخواهد شد.

وی تاکید کرد: در همین راستا و با هدف ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در امر خدمت رسانی به سالمندان و تدوین سیاست های موثر و گسترش خدمات جامع سالمندی، اولین جلسه شورای ملی سالمندان همزمان با هفته سالمند برگزار خواهد شد.

ربیعی با اشاره بر این موضوع که جامعه ما هنوز به طور شایسته موضوع سالمندی را مورد توجه قرار نداده است گفت: سالمندان ذخایر پربهای انسانی هستند که به جهات مختلف می توانند به توسعه فراگیر اجتماعی و اقتصادی کمک کنند لذا برای توسعه و پیشرفت کشور باید به گونه ای عمل کنیم که ضمن تامین یک زندگی سالم، مستقل و شاد برای سالمندان زمینه مشارکت فعال آنان در حوزه های مختلف جامعه فراهم باشد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: بند ۷ سیاست های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری به طور صریح بر ضرورت فرهنگ سازی برای احترام و تکریم سالمندان و ایجاد شرایط لازم برای تأمین سلامت و نگهداری آنان در خانواده و پیش بینی ساز و کار لازم برای بهره مندی از تجارب و توانمندی های سالمندان در عرصه های مناسب تاکید دارند و این موضوع بیانگر این است که در دیدگاه رهبر معظم انقلاب، تکریم سالمندان و تلاش در جهت تامین رفاه و آسایش این عزیزان تکلیف است که بر عهده تمامی حوزه های قانون گذاری، سیاست سازی و اجرایی کشور قرار دارد.

رئیس شورای ملی سالمندان کشور یادآور شد: مطالعات نشان می دهد جمعیت ایران در سال های آینده به مرور به دوران سالمندی خواهد رسید لذا باید از طریق هم افزایی ظرفیت های دستگاه های گوناگون، و ساماندهی وضعیت سلامت و رفاه سالمندان، به سمت ارتقای نهایت شاخص های زندگی این عزیزان حرکت کرد.

ربیعی همچنین اظهار داشت: همان گونه که پیش از این هم عنوان کرده ام نباید اجازه دهیم با ورود به دوران گذار ارزش های سنتی ضعیف شوند و سبک های زندگی جدید ما را از ارزش های اخلاقی و آموزه های دینی دور کنند بلکه باید تلاش شود که با استفاده از روش های مدرن برای نگهداری سالمندان اقدام شده و وجود مراکزی که ترکیبی از روش های نوین با تکیه بر آموزه های سنتی است، گسترش یابد.

انتهای پیام /

کد خبر: 180746

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT