پربازدیدترین ها

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی۱۱۵۵ تومانی گندم متناسب با قیمت تمام شده آن نیست، گفت: دولت باید این رقم را با توجه به نرخ تورم، هزینه های تولید و سایر شرایطی که در کشور وجود دارد نزدیک به ۱۵۰۰ تومان تعیین می کرد.

عباس رجایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به نرخ خرید تضمینی۱۱۵۵ تومانی گندم که چند روز پیش توسط دولت تصویب شد، اظهار کرد: ما معتقدیم این نرخی که برای قیمت گندم تعیین شده متناسب با شرایط فعلی کشور نیست و متوسط قیمت تمام شده گندم در کشور بالاتر از آن است.

وی افزود: مناسب بود که دولت این رقم را با توجه به نرخ تورم، هزینه های تولید و سایر شرایطی که در کشور وجود دارد نزدیک به ۱۵۰۰ تومان در هر کیلو گندم تعیین می کرد.
رجایی اضافه کرد: اگر ما نرخ گندم وارداتی به کشور، هزینه حمل، بیمه، دموراژ و میزان هزینه ای که بابت حمل و نقل در داخل کشور برای رسیدن به سیلوها وجود دارد را محاسبه کنیم، متوجه می شویم قمیت گندم وارداتی نیز برای کشور حول و حوش ۱۵۰۰ تومان تمام می شود بنابراین چرا ما باید کاری کنیم که این پول بجای اینکه در اختیار کشاورزان داخلی قرار بگیرد به خارجی ها داده شود؟
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما ضمن اینکه از دولت بخاطر اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی گندم تشکر می کنیم اما معتقدیم این نرخ قیمت واقعی خرید گندم نیست و به نظر می رسد دولت باید تجدید نظری در این زمینه داشته باشد.
انتهای پیام /

کد خبر: 180748

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT