پربازدیدترین ها

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تکذیب ورود سیمان ارزان ایران به کشور پاکستان گفت: قاچاق سیمان با توجه به حجم بالای آن برای قاچاقچیان مقرون به صرفه نیست.

عبدالرضا شیخان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، در واکنش به اظهارات اخیر برخی از تولیدکنندگان سیمان پاکستان در انتقاد به ورود سیمان ارزان ایران به این کشور و ضرردهی تولیدکنندگان داخلی پاکستان، اظهارداشت: بیش از ۱۰ سال است که مرزنشین های پاکستانی به دلیل کاهش هزینه های حمل و نقل و عدم وجود کارخانه سیمان در آن مناطق برای تأمین نیازهای خود اقدام به خرید سیمان ایران می کنند اما این امر به معنای فروش ارزان سیمان به این کشور نیست.

وی با بیان این که سیمان صادراتی کشور با توجه به هزینه های تمام شده و با قیمت های منطقی به کشورهای مختلف صادر می شود، افزود: حتی برخی اظهارات مبنی بر اینکه سیمان ایران به پاکستان قاچاق می شود هم درست نیست زیرا اصلاً قاچاق سیمان با توجه به حجم بالای آن برای قاچاقچیان مقرون به صرفه نیست.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه هم اکنون پاکستان و ایران به صورت مشترک در بازار افغانستان به صادارت سیمان به این کشور می پردازند، اضافه کرد: پاکستان برای اینکه بتواند سهم بیشتری از بازار افغانستان را به دست آورد حتی قیمت های خود را پایین تر از سیمان ایران به این بازار عرضه می کند.

شیخان با تأکید براینکه هم اکنون قیمت سیمان صادارتی کشور پایین تر از قیمت داخلی این محصول نیست، گفت: بنده با جدیت ورود سیمان ارزان ایران را به پاکستان تکذیب می کنم.

انتهای پیام / ۱

کد خبر: 180755

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT