پربازدیدترین ها

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم دندان پزشکی:

خبرگزاری تسنیم: رییس اتحادیه فروشندگان لوازم دندان پزشکی با بیان این که قوانین نظام صنفی با شرایط روز مطابقت ندارد، گفت: عدم آگاهی افراد تدوین کننده قانون نظام از شرایط صنفی، قانون نامطابق را رقم زده که باید برخی از موارد این قانون اصلاح شود.

رضا لیلاز مهرآبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: از مشکلات قانون نظام صنفی فعلی که با تغییرات در قانون گذشته ایجاد شده است می توان به وظایف بازرس و عدم ریاست یک فرد در اتحادیه بیش از دو دوره اشاره کرد.

وی ادامه داد: وظایف بازرس در قانون تجارت را کاملا در قانون نظام صنفی گنجانده اند که هیچ سنخیتی با شرایط جامعه صنفی ندارد و در کنار آن باید از افرادی که خواهان فعالیت در ریاست اتحادیه هستند آزمون گرفته شود تا افراد واجد صلاحیت و توان اجرایی در این پست انجام وظیفه کنند.

این فعال صنفی با اشاره به این که آیا نمایندگان مجلس خود حاضرند تنها دو دوره نماینده شوند، بیان کرد: در دوره جدید اصناف باید اتحادیه های هم راستا ادغام شوند و این موضوع جزو مسائلی است که بررسی کارشناسی درباره آن صورت نگرفته است.

مهرآبادی تاکید کرد: تدوین قانون باید به گونه ای باشد که اجرایی شود و در کنار آن ضمانت اجرایی داشته باشد. بارها دیده شده در بازرسی ها و اعلام جرم، با متخلف طبق قانون برخورد نشده است.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم دندان پزشکی در پاسخ به این سوال مبنی بر این که سپردن بازرسی ها به اصناف را چگونه می بیند، یادآور شد: در گذشته بازرسی ها به صورت غیر تخصصی انجام می شد که مشکلات مختلفی را به همراه داشت که در حال حاضر این مشکلات با حضور بازرسان متخصص و آگاه به شرایط تولید و عرضه هر صنفی انجام می گیرد.

انتهای پیام / /

کد خبر: 180757

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT