پربازدیدترین ها

از سوی وزارت راه و شهرسازی

خبرگزاری تسنیم: کارگروه امور اجتماعی، آموزش و فرهنگ ایمنی با هدف توجه دادن افکار عمومی به موضوع ایمنی و تقویت همکاری مردم و دولت در موضوع ایمنی راه ها، فاصله زمانی ۱۴ آبان تا ۲۵ آبان را به عنوان «دهه ایمنی راه ها و مسئولیت های ما» نام گذاری کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از وزارت راه، کارگروه امور اجتماعی، آموزش و فرهنگ ایمنی کمیسیون ایمنی راه ها بازه زمانی ۱۴ آبان(روز ملی فرهنگ عمومی) و ۲۵ آبان(روز جهانی یادمان قربانیان سوانح جاده ای) را به عنوان «دهه ایمنی راهها و مسئولیت های ما» نامگذاری کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ میلادی را «دهه ارتقاء ایمنی حمل و نقل» تعیین شده است.

اسامی روزها و مسئولیت هریک از نهادهای عضو کمیسیون در آن روزها از سوی کارگروه مزبور مشخص شده است و بی تردید بالا رفتن ضریب ایمنی راهها و کاهش جدی تلفات و خسارات رانندگی در کشور در گرو همکاری های نزدیک مردم و دولت، به ویژه نهادهای مسئول ایمنی راه هاست.

کارگروه امور اجتماعی، آموزش و فرهنگ ایمنی کمیسیون ایمنی راه ها، از صدا و سیما، مطبوعات و واحدهای روابط عمومی نهادهای عضو کمیسیون درخواست کرد برای پوشش رسانه ای فعالیت های دولت و مردم و توجه دادن افکار عمومی به موضوع ایمنی در این دهه و حتی قبل و بعد از آن تمام همت و تلاش خود را به کار بندند.

اسامی روزهای دهه ایمنی راه ها(۱۴ لغایت ۲۵ آبان)

آبان
روز هفته
نام روز
۱۴
چهارشنبه
فرهنگ عمومی و ایمنی
۱۵
پنج شنبه
امداد و نجات در راه
۱۶
جمعه
آموزه های دینی و ایمنی
۱۷
شنبه
سفر سالم با وسایل حمل و نقل عمومی
۱۸
یکشنبه
راه و خودرو ایمن
۱۹
دوشنبه
دانش آموزان و ایمنی
۲۰
سه شنبه
مشارکت مدنی و ایمنی
۲۱
چهارشنبه
عابران پیاده و ایمنی
۲۲
پنج شنبه
موتورسیکلت سواری ایمن
۲۳
جمعه
خانواده و ایمنی
۲۴
شنبه
بهداشت جسم و روان و ایمنی
۲۵
یکشنبه
یادمان قربانیان سوانح رانندگی

انتهای پیام /

کد خبر: 180814

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT