پربازدیدترین ها

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: جذب سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بخش های مختلف منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام ‌خمینی (ره) بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال، تولید و درآمدزایی است.

'محمدرضا ملکشاهی‌راد' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موقعیت استراتژیک شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در همجواری با پایتخت یادآورشد: بدون شک جذب سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) یکی از اولویت های ما است تا بتوانیم شاهد توسعه نخستین شهر فرودگاهی کشور باشیم.
وی اظهارداشت: استفاده از تجارب شهرهای فرودگاهی موفق جهان در جذب سرمایه‌ گذاری در این فرودگاه باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بیشتری در این منطقه آزاد فعال شوند و در این راستا استفاده از تجارب شهر فرودگاهی اینچئون چین می‌تواند یک مدل اقتصادی مناسبی برای شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره) باشد.
این نماینده مردم خرم آباد درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شهر فرودگاهی اینچئون اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در این شهر فرودگاهی تمام امکانات رفاهی، اقتصادی، تکنولوژی، تسهیلاتی و خدمات زیربنایی فراهم شده و ایجاد منطقه آزاد تجاری در این شهر بر رشد و توسعه اقتصادی و تجاری این منطقه آزاد در چین بسیار تاثیرگذار بوده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآوشد: منطقه آزاد شهر فرودگاهی اینچئون به خوبی توانسته تمام شرکت‌های داخلی و خارجی را برای انجام سرمایه گذاری در این شهر فرودگاهی ترغیب کند.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس، افزود: با توجه به مذاکراتی که بین شرکت شهر فرودگاهی امام ‌خمینی(ره) و شهر فرودگاهی اینچئون انجام شده، قراراست این شهر فرودگاهی اقدامات مشاوره‌ای و حمایت های فنی و تکنولوژی برای توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را آغاز کند و این در رونق فعالیت های اقتصادی در این منطقه آزاد بسیار تاثیر مثبتی خواهد داشت.
پروژه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) یکی از بزرگترین طرح های ملی کشور است که از نظر موقعیت جغرافیایی در مسیر ترانزیت پروازهای غرب، شرق، شمال و جنوب در 35 کیلومتری تهران قرار دارد.
ایجاد منطقه آزاد تجاری در شهر فرودگاهی امام خمینی در توسعه ترانزیت کالا و مسافر برای کشور های منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و این فرودگاه بزرگ می تواند به عنوان هاب منطقه در بخش تعمیرات (OVERHAUL) و نگهداری هواپیماهای مسافری نقش مهمی ایفا کند.
دولت تدبیر و امید درصدد است با توجه به ویژگی های طراحی این فرودگاه و موقعیت منطقه ای آن، سرمایه گذاران زیادی را برای انجام سرمایه گذاری در بخش مختلف این فرودگاه ترغیب کند و هم اکنون با توجه به گستردگی این فرودگاه سرمایه گذاران بیشتری برای انجام سرمایه گذاری در این منطقه آزاد اظهار تمایل کرده اند.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108*1579* خبرنگار: ایرج منصوری* انتشار :مرضیه فاتحی

کد خبر: 359955

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT