پربازدیدترین ها

کشت و صنعت‌های نیشکر مستقر در استان خوزستان به سامانه تصفیه فاضلاب مجهز می شوند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار کرد: تمام کشت و صنعت‌های نیشکر به سامانه تصفیه فاضلاب مجهز شده‌اند و می‌توان از این پساب‌ها برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد و از اختلاط با زهاب کشاورزی جلوگیری کرد تجهیزکشت و صنعت‌ های نیشکر خوزستان به سامانه تصفیه فاضلاب .

احمد رضا لاهیجان‌زاده باابراز خرسندی از اقدامات انجام شده بیان داشت: وجود افراد با تجربه در مجموعه کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر، که در کنار کار و رونق اقتصادی به فعالیت‌های زیست محیطی نیز توجه کافی دارند اهمیت حفاظت محیط زیست را به خوبی نشان می‌دهد .

وی در ادامه ابراز امیدواریکرد: با توسعه و تولید این فرآورده بتوانیمبرای استفاده در طرح‌های نهال کاری گامی موثر در راستای کنترل ریزگردها برداشت .

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان اجرای طرح کانال آب برگشتی کارخانه شکر شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر برای جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده مجدد در تولید، را اقدامی را قابل تحسین عنوان کرد .

وی با اشاره به نقش مهم این سامانه خاطر نشان کرد: به طور حتم این صنعت نقش موثری در تولید اکسیژن، هوای پاک، مقابله با ریزگردها، استفاده بهینه از آب و روش‌های نوین آبیاری و همچنین توسعه دیگر فعالیت‌های زیست محیط خواهد داشت .

استقرار این سامانه،برای اطمینان بخشی مطابقت پساب‌های صنعتی خروجی این شرکت با استانداردهای زیست محیطی به صورت لحظه‌ای و تحت نظارت مستقیم کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست انجام می‌شود

کد خبر: 360015

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT