پربازدیدترین ها

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از کدگذاری بیمه ای 44 شغل مرتبط با منابع طبیعی از سال 1393 تاکنون خبر داد و گفت: این گروه از خدمات بیمه تامین اجتماعی، بازنشستگی و کارافتادگی بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامرضا هادربادی» امروز (یکشنبه) در نشست هم اندیشی همیاران و نمونه های منابع طبیعی سراسر کشور که در سازمان جنگل ها برگزار شد، افزود: مشاغلی همچون جمع آوری کنندگان بذور گیاهان مرتعی، محافظان منابع طبیعی، اطفاکنندگان حریق، مجریان و ناظران طرح های منابع طبیعی، قرق بانان، دیده بانان و چوپانان از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

** 21 شغل مشترک منابع طبیعی وکشاورزی کدگذاری شد
هادربادی گفت: نزدیک به 21 شغل منابع طبیعی مانند پرورش دهندگان زنبورعسل، پرورش دهندگان گوسفند داشتی و تولیدکنندگان عرقیات سنتی با بخش کشاورزی مشترکند که کدگذاری بیمه ای شده اند.
وی ادامه داد: آنانی که می خواهند از مزایای تامین اجتماعی استفاده کنند باید شغلشان کد داشته باشد و در نظام صنفی ثبت نام و عضو نظام صنعتی شوند که تاکنون این امکان برای بهره برداران وجود نداشت.

** تکمیل بانک اطلاعاتی منابع طبیعی در نیمه اول امسال
مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: پارسال همیاران طبیعت دانش آموز را در اولویت قرار دادیم تا روند کاغذبازی اداری (بروکراسی) ساده تر شود. بنابراین بانک اطلاعات همیاران طبیعت، نمونه های منابع طبیعی، تعاونی ها و سازمان های مردم نهاد در 6 ماهه نخست امسال تکمیل می شود.
به گفته وی، جمع آوری اطلاعات این بانک جامع اطلاعاتی آغاز شده و در حال انجام است.
وی تصریح کرد: با وجود چنین بانک اطلاعاتی جامعی ما می توانیم به اطلاعات نمونه ها، بهره برداران و برگزاری دوره های آموزشی دسترسی داشته باشیم؛ به طوری که پارسال یک هزار و 465 دوره آموزشی برای بهره برداران مناطقی برگزار شد.
هادربادی افزود: امسال دوره های آموزشی به یک هزار و 950 مورد با تاکید بر آموزش در عرصه های طبیعی، اطفای حریق در عرصه ها و روستاها افزایش می یابد که حاضران در این دوره های آموزشی گواهینامه دریافت می کنند.
به گزارش ایرنا، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با آغاز فعالیت خود از سال 1284 خورشیدی وظیفه حفظ، احیا و توسعه 14 میلیون و 300 هزار هکتار جنگل، 86 میلیون هکتار مرتع و 32 میلیون و 500 هزار هکتار زمین بیابانی را برعهده داشته است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام*9186*1961* خبرنگار: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود

کد خبر: 360049

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT