پربازدیدترین ها

گرگان – ایرنا – مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان گفت که 45 شرکت از استانهای مختلف برای شرکت در پانزدهمین دوره نمایشگاه صنعت دام و طیور، شیلات، آبزیان و صنایع وابسته در گرگان اعلام آمادگی کرده اند.

مهرداد یزدی عصر یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: واحدهای شرکت کننده در این نمایشگاه از استان های گلستان، مازندران، خراسان رضوی، تهران، البرز،اصفهان و فارس هستند.
وی گفت: این شرکت ها تولید کننده در حوزه خوراک، دارو و مکمل های غذایی دام و طیور، انواع باسکول جاده ای، ترازوی صنعتی و سیستم توزین، تولیدکننده و سازنده سیلو و تجهیزات وابسته، کارخانه های تولید گوشت مرغ، تجهیرات و لوازم مرغداری، پکیج های تصفیه آب و فاضلاب، سیستم های تهویه و سازنده انواع هواکش ، پدهای سلولزی، سیستم های گرمایشی و تابشی، تولید و طراحی انواع ماشین آلات و صنایع وابسته هستند که آخرین دستاوردها و تکنیک های روز این صنعت را از یکم تا چهار خرداد به نمایش می گذارند.
به گفته وی؛ علاقمندان به صنعت دام و طیور، شیلات، آبزیان و صنایع تبدیلی وابسته می توانند هر روز عصر از ساعت 15 تا 21 شب در محل دائمی شرکت نمایشگاههای بین المللی گلستان واقع در کیلومتر پنج جاده گرگان - آق قلا از این نمایشگاه بازدید داشته باشند.
مسئول هماهنگ کننده نمایشگاه صنعت دام و طیور، شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی گلستان در این پیوند به خبرنگار ایرنا گفت: از ویژگی های برپایی پانزدهمین دوره نمایشگاه صنعت دام و طیور، شیلات و آبزیان استان، نمایش دام های زنده از نژاد های پربازده گوسفند و گاو، زنبورعسل، کرم ابریشم و شترمرغ است.
حسین عطارچی همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی با مشارکت استادان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و مرکز تحقیقات جهادکشاورزی برای قشرهای فعال در حوزه کشاورزی و دامپروری را از دیگر ویژگی های برپایی این نمایشگاه برشمرد.
گلستان به دلیل اقلیم متنوع و آب و هوای معتدل جزو استان های برتر و به نوعی قطب اقتصادی در امور دام و طیور و صنایع وابسته به آن به شمار می رود.
طبق گزارش مختار مهاجر رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان، این استان دارای بیش از سه میلیون واحد دامی، 900 واحد مرغداری، ظرفیت پرورش میگو و ماهیان خاویاری از قطب های تولید محصولات دام، طیور و شیلات در کشور به شمار می رود که اکنون تولید مازاد این صنعت به استان های همجوار و حتی خارج از کشور صادر می شود.
6204/1648
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا

کد خبر: 360103

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT