پربازدیدترین ها

استاندار لرستان:

راه اندازی نیروگاه و سد رودبار در محرومیت زدایی لرستان اثرات مطلوبی دارد.

نقش مطلوب نیروگاه و سد رودبار درمحرومیت زدایی منطقه
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز لرستان، استاندار امروز در مراسم بهره برداری از نیروگاه سد رودبار الیگودرزگفت: براساس برنامه ششم توسعه تولید چهار هزار مگاوات برق در کشور در نظر گرفته شده که از این میزان هزار و 500 مگاوات در لرستان به بهره برداری رسیده است.
بازوند با اشاره به اینکه عملیات ساخت سد بخیتاری در آینده ای نزدیک شروع خواهد شد گفت: سد بختیاری یکی از مطالبات مردم لرستان است که بابهره برداری از آن سالانه 750 مگاوات برق به شبکه توزیع کشور تزریق خواهد شد.
وی با اشاره به در دست ساخت بودن سدهای معشوره کوهدشت و کمندان ازنا، خواستار تسریع در ساخت این سدها شد و گفت: 13 هزار نفر از جمعیت شهرستان الیگودرز که در مسیر طرح انتقال آب الیگودرز به نام قمرود قرار داشتند دچار مشکل آب آشامیدنی هستند که انتظار داریم برای رفع این مشکل وزارت نیرو اقدام کند.
محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی هم گفت: ساکنان141 روستا که در مسیر طرح انتقالب آب رودخانه قمرود قرار دارند از نظر آب آشامیدنی مشکل دارند و مطالبات این روستاییان ونیزطلب روستاییان ساکن در حاشیه سد خان اباد بابت تملک زمین هایشان هنوز پرداخت نشده است.
کیانپورنماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر اینکه لرستان 11 درصد روان آبهای کشور را بخود اختصاص داده است خواستارتخصیص اعتبار بیشتر برای تکمیل سد وشبکه پایاب کمندان ازنا شد

کد خبر: 361460

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT