پربازدیدترین ها

کرج-ایرنا-رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس گفت:در نشستی اضطراری با حضور فرماندار، نیروی انتظامی، شهرداران مناطق، شبکه بهداشت و محیط زیست، ساماندهی واحدهای ضایعاتی با همکاری دستگاه های مرتبط در دستور کار قرار گرفت.

مرتضی شکوری پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به منظور جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی گشت و پایش مستمر برای شناسایی واحدهای ضایعاتی در سطح شهرستان با جدیت پیگیری می شود، افزود: با شناسایی 11 واحد ضایعاتی و آلاینده در سطح شهرستان، با هماهنگی دادستان عمومی، پلمب شدند و در مرحله شناسایی و تعطیلی دیگر واحدهای آلاینده می باشیم.
وی گفت: به منظور کنترل و نظارت واحدهای ضایعاتی، شهرداران موظف شدند مناطقی خارج از حریم مسکونی شهر و مطابق با شرایط زیست محیطی و بهداشتی، برای ساماندهی این واحدها تأمین نمایند و نیروی انتظامی در راستای کنترل و نظارت این واحدها همکاری لازم را با اداره محیط زیست داشته باشد .
وی اظهار داشت: همچنین تزریق واکسن هپاتیت بصورت رایگان برای کلیه کارگران و کارکنان این واحدها توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس انجام در محل های جدید استقرارخواهد شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس، تجمیع و ساماندهی واحدهای ضایعاتی را اقدامی مثبت در راستای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی و تسهیل در کنترل و نظارت آنها دانست و گفت: سال گذشته 35 واحد ضایعاتی در مشکین دشت با هماهنگی دستگاه های مرتبط توسط اداره محیط زیست جمع آوری و با همکاری شهرداری در منطقه ابراهیم اباد مشکین دشت ساماندهی شد که تا حدود بسیاری از آلودگی های ناشی از این واحدها در منطقه جلوگیری شد.
شکوری ضمن تقدیر از حمایت فرماندار و دادستان فردیس ،حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن را یک وظیفه همگانی و نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم دانست و از شهروندان خواست در صورت مشاهده واحد های آلاینده در سطح شهر، موارد را به اداره محیط زیست شهرستان با شماره 36214310 یا تلفن گویا 1540گزارش دهند تا در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از فعالیت آنها با هماهنگی مراجع قضایی اقدام شود.
7417/ 6155خبرنگار:منصورجمشیدی** انتشاردهنده : محمد عزیزپور

کد خبر: 361486

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT