پربازدیدترین ها

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت:: در حال حاضر نرخ جوجه یکروزه نباید بیشتر از یک هزار و 400 تومان باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمد یوسفی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود : وزارت جهاد کشاورزی قیمت تمام شده هر قطعه جوجه یکروزه را کمتر از یک هزار و 220 تومان تعیین کرده بنابراین نرخ این نهاده نباید بالاتر از یک هزار و 400 تومان باشد.
وی اظهار داشت : قیمت هر قطعه جوجه یکروزه اوائل سال گذشته یک هزار تا یک هزار و 200 تومان بوده در حالی که هم اکنون به دو هزار و 500 تومان رسیده است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: متاسفانه از هشت ماه گذشته تا کنون هر قطعه جوجه یک روزه دو هزار و 500 تومان کمتر نبوده است.
وی افزود: کارگروه تنظیم بازار هر قطعه جوجه یکروزه را یک هزار و 700 تومان تعیین کرده که مرغداران نسبت به این قیمت معترض و معتقد به این هستند که نرخ مصوب باید کمتر از این عدد و رقم باشد.
یوسفی با اشاره به این جمله که واحدهای مرغ مادر از نرخ مصوبه کارگروه تنظیم بازار تمکین نمی کنند، گفت: این واحدها برگه یک هزار و 700 تومانی برای خریداران جوجه یکروزه صادر می کنند ولی نهاده مزبور را به قیمت مصوب در اختیار مرغداران قرار نمی دهند.
وی افزود: در حال حاضر بیشترین حجم جوجه یکروزه به دلیل ندداشتن نام و نشان مشخص (نوع معامله) از سوی واسطه ها به بازار عرضه می شود.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی بیان داشت: واحدهای مرغ مادر و تولیدکنندگان جوجه یکروزه عرضه کنندگان و پرورش دهندگان مرغ گوشتی متقاضیان این نهاده تولید در کشور هستند.
وی یادآورشد: با توجه به صدور بیش از اندازه مجوز ایجاد ظرفیت پرورش مرغ گوشتی در سال های گذشته تقاضا برای جوجه یکروزه امروز در کشور بسیار زیاد شده است.

کد خبر: 379344

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT