پربازدیدترین ها

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران بر لزوم لغو معافیت مالیاتی صادرات مواد خام در کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مهدی پورقاضی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه تولیدکنندگان مواد اولیه خام در کشور مانند میعانات گازی، مواد پتروشیمی، ورق ها و شمش های فولادی، سنگ های معدنی و مواردی از این دست در زمره شرکت های شبه دولتی قرار دارند.
وی اظهارداشت: این شرکت های به شدت از حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر وزارتخانه ها بهره مند هستند.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران گفت: تمایل بیشتر شرکت های شبه دولتی به دلیل منافع بالای اقتصادی معطوف به صادرات محصولات خود به خارج از کشور است و کمتر علاقه به عرضه مواد خام با بازار داخلی و صنایع پائین دستی خود دارند.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر صنایع پائین دستی در کشور به سختی و با قیمت بالاتر مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه می کنند بر لزوم تسریع در رفع این معضل از سوی دولتمردان تاکید کرد.
پورقاضی گفت: در چند ساله گذشته یک جنگ به نسبت طولانی در مورد ورق های فولادی زیر سه میلیمتر بین صنعتگران (مصرف کنندگان) و تولیدکنندگان مواد خام در کشور در جریان بود و واحدهای تولیدی مواد اولیه خام علاقه زیادی به تامین نیاز صنایع داخلی از خود نشان نمی دادند.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران اظهارداشت: به جهت رفع این مشکل پیشنهادی از سوی اتاق بازرگانی ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت به جهت لغو معافیت مالیاتی صادرات مواد خام ارسال شده است.
وی یادآورشد: معافیت مالیاتی برای صادرات محصولات نهایی و نیمه تمام همچنان بایستی به قوت خود باقی باشد و چتر معافیت مالیاتی باید از سر صادرات مواد خام برداشته شود.

کد خبر: 379345

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT