پربازدیدترین ها

امسال برای سرعت بخشیدن به رویه های گمرکی و مبارزه با قاچاق کالا، 34 دستگاه ایکس ری کامیونی و مسافری در گمرکات کشور به بهره برداری می رسد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در حاشیه مراسم تودیع ونصب 34 دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور معارفه ناظر گمرکات آذربایجان غربی در ارومیه به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما این خبر را داد و گفت: قرار است تا پایان امسال 19 دستگاه ایکس ری کامیونی و 15 دستگاه ایکس ری مسافری در گمرکات کسور نصب و راه اندازی شود.
علی رحیمیان افزود مهمترین ویژگی دستگاههای جدید ایکس ری سرعت بالای آنهاست که می توانند در هر ساعت 120 تا 150 اسکن کامیونی انجام دهند که در مقایسه با دستگاههای فعلی که توان اسکن 5 تا 15 کامیون در ساعت را دارند سرعت بسیار بالایی است .
وی تصریح کرد دستگاههای ایکس ری جدید می توانند از کامیونها در حال حرکت نیز عکسبرداری کنند و با اتصال دستگاههای ایکس ری، باسکول و راهبند و پلاک خوان به مرکز مانیتورینگ گمرک ایران در قالب سامانه جامع امور گمرکی کشور به صورت برخط ، چرخه کنترل در گمرکات مبداء و مقصد کامل و زمینه قاچاق کالا به میزان قابل توجهی برچیده می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران خاطر نشان کرد ، برای تجهیز گمرکات کشور از توانمندیها ی شرکتهای نیز استفاده می کنیم و در این راستا قرارداد خرید 5 دستگاه ایکس ری ایرانی با وزارت دفاع و یک دستگاه ایکس ری دیگر با سازمان انرژی اتمی منعقد شده است.

کد خبر: 379408

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT