پربازدیدترین ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار دبیرکل اپسکو ، برای همکاری در پروژه های مشترک این سازمان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایلنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با ژین جون لی دبیر کل سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه(اپسکو) با اشاره به همکاری‌های دوجانبه ایران و اپسکو، گفت: ایران از ابتدای تاسیس این نهاد بین‌المللی با عضویت در این سازمان حضور فعالی داشته و برنامه ما ادامه حضور فعالانه در اپسکو است.

آذری جهرمی با اشاره به فعالیت اپسکو در اشتراک گذاری اطلاعات و داده، افزود: تلاش اپسکو برای اشتراک گذاری و تعلیم گروه های مختلف در کشورها بسیار ارزشمند است و نقش مهمی در فعالیت‌های علمی و آموزشی کشورهای عضو دارد.

وی با بیان اینکه، فناوری اطلاعات بر مبنای اشتراک گذاری سرویس‌ها است، اظهار داشت: اینکه کشورهای منطقه بخصوص کشورهایی که از ایران تا چین ادامه دارد در یک تعهد بین‌المللی منابع خود را به اشتراک می‌گذارند ارزشمند است .

وزیر ارتباطات تصریح کرد: این کار باعث صرفه‌جویی در هزینه ها و افزایش اطلاعات کشورها نسبت به اطراف خود می شود و ایران بر روی چنین ظرفیتی حساب ویژه‌ای باز می‌کند و آمادگی داریم پروژه‌های خود را مبتنی بر این همکاری بین المللی توسعه دهیم.

وی افزود: ما آماده هستیم با پیوستن به پروژه APOSOS(سامانه پایش اپتیکی فضا) امنیت فضایی کشور خود را افزایش دهیم و با این پروژه ماهواره ها و اجرام فضایی که با امواج فرکانسی قابل پایش نیستند را بتوانیم رصد کنیم.

آذری جهرمی تاکید کرد: با شرایط ویژه‌ای که کشورهای همسایه و منطقه ما دارند، اشتراک‌گذاری اطلاعات و پوشش کامل نسبت به فضای بالای کشور برای ما اهمیت دارد. البته در این پروژه تلسکوپی در ایران نصب شده و اطلاعات را دریافت و ارسال کرده و همچنین ازاطلاعات کشورهای دیگر نیز استفاده می‌کنیم.

وی به پروژه DSSP(پلتفرم اشتراک داده‌ها) اشاره کرد و گفت: این پروژه یکی از برنامه‌های پیشرفته‌ای است که باعث ذخیره منابع مالی می‌شود و به بهبود زندگی مردم و به طور خاص در حوادثی مانند زمین لرزه و سیل کمک می کند و برای کشورهای عضو اپسکو که درسوانح طبیعی سهم بیشتری در دنیا دارند ، بسیار مهم است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: ایران آمادگی دارد در این دو پروژه به صورت خاص همکاری کند و در سایه همکاری بین کشورهای دوست به یک شرایط مناسب تری در این حوزه برسیم.

کد خبر: 395085

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT