پربازدیدترین ها

فاینشنال تایمز اعلام کرد

فاینشنال تایمز اعلام کرد:پس از افزایش تنش‌ها بین ترکیه و آمریکا ارزش لیر با 6.6 درصد کاهش به کمترین میزان 8 ماهه گذشته رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس ، به نقل از فاینشنال تایمز، ارزش لیر ترکیه در برابر دلار با کاهش 6.6 درصد به کمترین میزان 8 ماهه گذشته رسید. این کاهش پس از آن صورت گرفت که دولت آمریکا صدور ویزاهای جدید مهاجرتی به ترکیه را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش فاینشنال تایمز، ارزش لیر در اواسط امروز به 3.8533 در برابر دلار رسید که ضعیف‌ترین ارزش برای این ارز از 30 ژانویه تاکنون محسوب می‌شود. ارزش این پول ترکیه اوایل صبح امروز در 2.8 درصد در برابر دلار کاهش یافته بود.

پس از آنکه آمریکا صدور ویزا برای شهروندان ترکیه را متوقف کرد، ترکیه نیز اعلام کرده است برای شهروندان آمریکایی ویزا صادر نمی‌کند. افزایش تنش‌ها بین دو کشور پس از آن صورت گرفت که ترکیه یکی از کارمندان سفارت آمریکا در این کشور را به اتهام همدستی با عبدالله گولن دستگیر کرد.

ترکیه می‌گوید عبدالله گولن که اکنون در آمریکا زندگی می‌کند عامل کودتای اخیر ترکیه بود و این کارمند سفارت آمریکا با ایشان ارتباط دارد.

کد خبر: 401835

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT