پربازدیدترین ها

تهران- ایرنا - معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: استان تهران در طرح روستاتعاون توانایی تصویب و اجرای یکصد طرح را دارد که تاکنون 57 طرح جهت بررسی کارشناسی ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهزاد سام دلیری عصر دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دماوند که با حضور اعضای کارگروه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: طرح روستاتعاون در راستای توسعه روستا، ارائه خدمات مطلوب و ایجاد زمینه اشتغال برای آنان است.
معاون امور تعاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: اولویت اجرای طرح روستاتعاون در روستاهایی است که از ظرفیت‌های بیشتری در جهت ایجاد اشتغال پایدار برخوردارند.
وی با بیان اینکه هر ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه‌های مختلف خدمات و تولید که قابلیت تأسیس شرکت داشته باشد، می‌تواند در قالب طرح روستاتعاون قرار گیرد، خاطرنشان کرد: دولت 4 هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات با بهره 6 درصد از محل صندوق توسعه ملی برای حفظ ساکنان روستا و ایجاد اشتغال پایدار با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر اختصاص داده است.
سام دلیری با اشاره به اهمیت طرح روستا تعاون و تخصیص تسهیلات بهتر توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری بانک توسط دولت، افزود: در راستای تسهیل کار، طی تفاهمنامه ای با بسیج سازندگی و صندوق توسعه روستایی استان، افرادی را از خود روستا به عنوان رابط در تعاونی روستا انتخاب کردیم تا متقاضیان در انجام امور مشکلی نداشته باشند.
وی به 6 طرح پیشنهادی در دماوند اشاره کرد و گفت: 3 طرح در حوزه صنایع گردشگری، یک طرح گردشگری و طبیعت گردی جام جهان بین دماوند و دو طرح تعاونی ماهی رودافشان و تعاونی فدک (باغداری) از جمله طرح های پیشنهادی است.

** 3 قرارداد کار با فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در دماوند انعقاد شد
علی مشهدی عباسی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه بیشتر مجوزهای صورت گرفته در حوزه اشتغال نیازمند مجوز بهداشت و درمان است، بیان کرد: در سال جاری بعضی از وام هایی که در خصوص طرح ها معرفی می شوند ستاره دار شدند و باید مورد تایید شبکه بهداشت و درمان قرار گیرد.
وی در مورد طرح کارورزی نیز اظهارکرد: در طرح کارورزی 3 قرارداد تنظیم شده و تاکنون 175 کارورز ثبت نام کرده و 23 نفر واحد پذیرنده در شهرستان دماوند منعقد شده است.
مشهدی عباسی تصریح کرد: خاصیت این طرح این است که فردی که فارغ التحصیل می شود 4 تا 6 ماه قرارداد می بندد و 2 سال معافیت بیمه ای دارد که این طرح یک تبادل نظر بین دانشگاه و کارآفرین است اما در خصوص طرح مشاغل خانگی تاکنون گزارشی ارائه نشده است.

*صدور 17 مجوز مشاغل خانگی در دماوند
آرش آقاجان احمدی، معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند نیز گفت: تاکنون 2 قرارداد منعقد شده و چهار واحد صنعتی در طرح کارورزی ثبت‌نام کردند که پنج نفر مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه برای مشاغل خانگی تاکنون 17 مجوز صادر شده، گفت: 15 مجوز دیگر در حال پیگیری است و به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند ارسال خواهد شد.
این مقام مسئول گفت: مجوزهای مشاغل خانگی عمدتا در زمینه‌ قالی‌بافی، مهارت‌های فنی نظیر جواهرسازی و گوهرشناسی و خیاطی است.
خبرنگار: الهام حیدری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7246//1348

کد خبر: 401963

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT