پربازدیدترین ها

با هدف توسعه آموزش‌های مهارتی انجام شد

تفاهم‌نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با اهداف توسعه آموزش‌های مهارتی امضا شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، تفاهم‌نامه‌ای در راستای تحقق تولید و عرضه آموزش به روش دیجیتال (الکترونیکی) و آموزش کسب و کارهای نوظهور و به منظور فراهم‌سازی ارتباط و گسترش همکاری‌ها در زمینه آموزش‌های مهارتی و کاربردی با رویکرد بازار محور و توسعه زیرساخت ارتباطی شبکه مهارت‌آموزی از طریق بسترهای قابل ارائه توسط زیرساخت‌های تلفن سیار برای شاغلین و کارجویان منعقد شد.

بنا بر این گزارش، موضوع تفاهم‌نامه عبارت از آماده‌سازی زیرساخت آموزش بر مبنای محتوای دیجیتال، حمایت از تولیدکنندگان محتوای دیجیتال، حمایت از کسب و کارهای مهارتی نوظهور و کمک به شکل‌گیری آنها، تدوین استانداردهای تولید محتواهای دیجیتال، اجرای پروژه‌های ارتباطی، محتوای دیجیتال و کسب و کارهای نوظهور و ایجاد و توسعه شبکه ارتباطی بین مراکز آموزش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد سازمان بر پایه شبکه APN ایرانسل است.

به گزارش فارس، از جمله مسئولیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور می‌توان به ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاهی و یا با بخش‌های غیردولتی در موضوع تفاهم‌نامه، کمک به تأمین منابع مالی و همکاری برای گرفتن مجوزهای لازم مرتبط، هماهنگی و همکاری برای توسعه مهارت‌های نیروی کار با مشارکت نهادهای مربوطه، همکاری با دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی جهت کمک به تأسیس و توسعه شرکت‌های تولید محتوای دیجیتال اشاره کرد.

طبق این تفاهم، فراهم‌سازی دسترسی به بستر ارتباطی مورد نیاز شرکت‌های تولید محتوای دیجیتال جهت اجرای توافقات، حمایت و ایجاد بستر مناسب برای کسب و کارهای نوظهور و کمک به شکل‌گیری آنان، اجرا و پیاده‌سازی رخدادهای کارآفرینانه در حوزه محتوای دیجیتال و خدمات ارزش افزوده موبایل، تدوین استانداردهای تولید محتوای دیجیتال، در اختیار قرار دادن تجهیزات و امکانات آموزشی موجود در مراکز سازمان که مرتبط با حوزه محتوای دیجیتال است، از دیگر مسئولیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در راستای تفاهم‌نامه مذکور است.

بنا بر این گزارش، همکاری در تولید محتوای دیجیتال توسط شرکت‌های مربوط به این حوزه، همکاری در بازاریابی محتوای دیجیتال تولید شده با استفاده از امکانات ایرانسل، امکان سنجی و مشاوره در حوزه کسب و کارهای بالقوه همچون اینترنت اشیاء، شهر هوشمند و استفاده از ظرفیت سایر شرکت های همکار درحوزه تولید، تبلیغ و نشر محتوای دیجیتال با محوریت اولویت های تعیین شده توسط طرفین تفاهم نامه، برقراری ارتباط فنی جهت بهره برداری از بسترهای محتوایی موجود همچون SMS، IVR،IPTV، OTT و ... در جهت انجام موضوع تفاهم‌نامه، از مسوولیت های ایرانسل است.

به گزارش فارس، بر پایه این تفاهم، پشتیبانی و مشارکت در رخدادهای کارآفرینانه در حوزه محتوای دیجیتال و خدمات ارزش افزوده موبایل، کمک به شکل‌گیری کسب و کارهای جدید و نوپا به منظور ارائه خدمات حول پروژه های مطروح، کمک به استقرار و پشتیبانی از شبکه ملی مهارت به منظور اتصال ستاد سازمان، ادارات کل استانی، مراکز و آموزشگاه های آزاد سازمان از طریق ظرفیت‌های شبکه APN ایرانسل و استقرار سامانه آموزش مجازیLMS سازمان در ایرانسل از جمله مسئولیت‌های ایرانسل در راستای تفاهم‌نامه مذکور است.

محمد امین سازگارنژاد، رئیس سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای درباره این تفاهم، گفت: کارگروه اجرایی از نمایندگان ایرانسل و سازمان با موضوع این تفاهم‌نامه تشکیل می شود و ساز و کار و نحوه پیاده سازی، برنامه زمان‌بندی، نحوه تأمین مالی و مسئولیت‌های سازمان و نهادهای دولتی یا نمایندگان تام‌الاختیار تفاهم‌نامه را مشخص می‌ کند.

وی افزود: همچنین طرف‌های تفاهم‌نامه، نماینده یا نمایندگان تام‌الاختیار خود را برای تسهیل ارتباط و هماهنگی‌های لازم و نیز عضویت در کارگروه اجرایی معرفی کنند.

به گزارش فارس، در چارچوب برنامه اجرایی این تفاهم‌نامه، استان خوزستان به عنوان پایلوت تعیین شده است. همچنین، مدت این تفاهم‌نامه از زمان امضاء دو سال است و در صورت موافقت طرفین تمدید خواهد شد.

کد خبر: 401965

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT