پربازدیدترین ها

معاون وزیرامور خارجه سوریه؛

اردبیل - ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت : تعداد واحد های تخم گذار در استان 27 واحد به ظرفیت 680 هزار قطعه است که سالانه 11 هزار تن تخم مرغ تولید می کنند.

به گزارش ایرنا، بهلول تکلوی روز دوشنبه به مناسبت 17 مهرماه ( نهم اکتبر) روز جهانی تخم مرغ افزود: میزان مصرف تخم مرغ در جهان 24 کیلوگرم است در حالی که این میزان در کشور 11 کیلوگرم است و ضرورت دارد فرهنگ استفاده ازتخم مرغ در کشور بیش از پیش جایگاه واقعی خود را بدست آورد .
وی بیان کرد: شعار امسال روز جهانی تخم مرغ تغذیه مناسب شادابی و سلامتی انتخاب شده است . در هرم غذایی انسان تخم مرغ در راس هرم قرار گرفته است که این به معنای ارزش غذایی و مهمی است که این ماده غذایی در شادابی و سلامتی افراد جامعه دارد .
تخم مرغ یک ماده غذایی ارزان قیمت است که بسیاری از پروتئین ها ، ویتامین ها و املاح معدنی و .... را داراست، این ماده غذایی به دلیل داشتن اسیدهای چرب غیر اشباع برای سلامتی قلب و عروق نیز مفید است.
سلامتی پوست ، مو و چشم و قلب با مصرف تخم مرغ به دلیل داشتن املاح و ویتامین های اساسی تضمین می شود و طبق توصیه متخصصین علم تغذیه مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ باعث تضمین سلامتی فرد می شو.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
6016/6018

کد خبر: 402017

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT