پربازدیدترین ها

رکود خرید و فروش مسکن در بازار باعثشده تا این روزها قیمت انواع وام مسکن نسبت به قیمت های اسفندماه سال گذشته کاهش ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی داشته و نسبت به ماه گذشته ثابت باشد.

از برخی دفاتر فعال در خرید و فروش وام مسکن حاکی است که رکود حاکم بر بازار مسکن باعثشده تا قیمت وام مسکن در بازار از اواخر ماه سال گذشته روند نزولی به خود بگیرد.

قیمت وام مسکن نسبت به ماه گذشته نیز بدون هیچ تغییری ثابت مانده است.

بنابر این گزارش و به گفته فعالان بازار، وام ۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن در حال حاضر برای متقاضیان دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که با سایر هزینه ها این مبلغ به ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می رسد.

این گزارش می افزاید: اگر هزینه قطعی و رهنی در دفترخانه اسناد رسمی به میزان ۳۵۰ هزار تومان، هزینه کارشناسی ۵۰ هزار تومان، هزینه وکالت ۱۰۰ هزار تومان و کد رهگیری ۱۵۰ هزار تومانی را به این میلغ اضافه کنیم خرید یک وام ۲۰ میلیون تومانی ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خواهد شد.

قیمت وام ۲۰ میلیونی خرید مسکن در اسفند ماه سال گذشته ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود.

فعالان بازار دلیل کاهش قیمت وام مسکن در بازار را رکود خرید و فروش مسکن معرفی می کنند و می گویند رکود بازار مسکن از یک سو و کفاف ندادن وام ۲۰ میلیونی برای خرید مسکن باعثشده تا استقبال زیادی از این وام صورت نگیرد.

این گزارش می افزاید: این روزها در بازار متقاضیان وام مسکن بیشتر فروشنده هستند و همین افزایش عرضه باعثشده تا قیمت وام خرید مسکن نسبت به اواخر سال گذشته کاهشی باشد.

براساس این گزارش، اوراق وام مسکن در بازار نیز امروز به غیر از هزینه های جانبی دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود و با اضافه شدن هزینه های کارشناسی ۵۰ هزار تومان هزینه های قطعی و رهنی ۴۵۰ هزار تومان و ۲۵۰ هزار تومان سند قطعی این مبلغ به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می رسد.

*هزینه ۱۶،۵ میلیونی برای وام جانبازی ۴۵ میلیونی

وام جانبازی نیز در بازار این روزها رونق چندانی ندارد. سقف این وام که ۴۵ میلیون و تنها بر روی سند ملکهای ۹۰ میلیون تومان به بالا داده می شود سودش ۴ درصد است. متقاضیانی که قصد خرید این وام را دارند باید ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که بابت کارمزد، هزینه دفترخانه، و کارشناسی خواهد بود بپردازند و در نهایت مبلغی در حدود ۲۷ میلیون تومان از وام برای او باقی بماند.

کد خبر: 43924

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT