پربازدیدترین ها

جزئیات ایجاد مثلثنفتی در وین

در آستانه برگزاری نشست اعضای اوپک ایران به عنوان پرچمدار و همراهی کشورهایی همچون ونزوئلا و الجزایر خواستار کاهش سقف تولید نفت اوپک در یکصد و شصت و سومین نشست این سازمان در وین شده است.

رستم قاسمی اخیرا موضع جمهوری اسلامی ایران در یکصد، شصت و سومین نشست وزیران نفت اوپک در وین را کاهش سقف تولید نفت این سازمان به منظور توقف سقوط آزاد بهای جهانی طلای سیاه اعلام کرده بود.

بر این اساس رستم قاسمی وزیر نفت ایران در بدو ورود به وین مذاکراتی پشت درب های بسته با یوسف یوسفی وزیر انرژی و معادن الجزایر و رافائل رامیرز وزیر نفت ونزوئلا درباره مواضع مشترک نفتی سه کشور در نشست پیش روی برگزار کرد.

در این بین وزیر نفت کویت به عنوان استراتژیک ترین متحد نفتی عربستان سعودی در آستانه این اجلاس از سمت خود استعفا داده این در حالی است که این کشور مسئولیت ریاست دوره ای سازمان اوپک در سال ۲۰۱۳ میلادی را بر عهده دارد.

از سوی دیگر رستم قاسمی وزیر نفت در آستانه نشست اوپک در وین با اشاره به بررسی وضعیت عرضه و تقاضای نفت در بازار جهانی پس از دریافت گزارش های بازار نفت دبیرخانه درباره سقف تولید تصمیم گیری می کنند.

همزمان ابن تغییر و تحولات بانک الاهلی عربستان سعودی در آستانه برگزاری نشست اوپک خواستار پایبندی اعضای اوپک به رعایت سقف تولید نفت این سازمان در مرز ۳۰ میلیون بشکه در روز شده و یادآور شده است: رعایت سقف تولید نفت منجر به تثبیت قیمت این کالای استراتژیک خواهد شد.

در همین حال غلامحسین نوذری نامزد پیشنهادی ایران برای دبیرکلی اوپک اخیرا در گفتگو با مهر گفته است: اگر سقوط قیمت نفت به کمتر از ۱۰۰ دلار ادامه داشته باشد، اوپک این موضوع را در نشست وین بررسی خواهد کرد.

رستم قاسمی وزیر نفت هم در گفتگو با مهر با نامطلوب ارزیابی کردن قیمتهای فعلی نفت در بازار جهانی، سقوط جایگاه نفتی ایران در اوپک را رد کرد و تصریح کرده است: از نظر جمهوری اسلامی ایران، ۱۰۰ دلار کف قیمت نفت در بازار جهانی است.

کد خبر: 44322

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT