پربازدیدترین ها

یک کارشناس بازار سکه و ارز با ارائه تحلیلی از شرایط فعلی بازار، گفت: مردم عادی دیگر در کارهای دلالی سرمایه گذاری نمی کنند به طوری که دلار و سکه از سبد سرمایه گذاری مردم خارج و به سمت بورس سرازیر شد.

محمد حسن تسلیمی با بیان اینکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش قیمت مواجه شد به دلایل این رویداد اشاره و اظهار داشت: بسیاری از معامله گران برای فروش ذخایر خود اقدام به خرید می کنند که قیمت ها تا سطحی افزایش یابد.

وی ادامه داد: در این روند تا جایی که برای این معامله گران امکان فروش به وجود آید ذخایر طلای خود را می فروشند، قیمت ها تحت تأثیر همین امر به شدت نزولی می شود و پس از آن نیز دیگر این معامله گران خرید نمی کنند.

تسلیمی تأکید کرد: هم اکنون قیمت جهانی طلا چنین روندی را طی می کند و تا ۱۴۷۰ دلار هم امکان افزایش دارد و اما پس از آن و در صورت تثبیت آن در همین قیمت تا کانال ۱۲۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

این کارشناس بازار سکه و ارز با بیان اینکه بر اساس تحلیل های تکنیکال اونس جهانی پس از این افزایش، سقوط خواهد کرد، گفت: سیاست های انبساطی هم طبق گفته رئیس بانک مرکزی آمریکا در صورت مثبت بودن آمار اشتغال، مسکن، تولید، خرده فروشی، عمده فروشی و بیکاری این کشور تعطیل خواهد شد.

تسلیمی با بیان اینکه در صورت تعطیلی سیاست های انبساطی آمریکا هر اونس طلا در بازارهای جهانی سقوط و تا کانال ۱۲۰۰ دلار ی خواهد رسید، خاطرنشان کرد: تا ۴۵ روز دیگر آمارهای اقتصادی ایالات متحده آمریکا اعلام خواهد شد.

* عدم تأثیرپذیری سکه و ارز از اخبار انتخاباتی

وی ادامه داد: در شرایط فعلی ارز و سکه در بازار از هیچ خبر انتخاباتی تأثیر نمی پذیرد.

تسلیمی گفت: امکان دارد پس از اعلام نتایج انتخاباتی و در صورت داشتن برنامه ریزی و اعتماد داشتن بازار به رئیس جمهور منتخب، قیمت ها ثبات داشته باشد.

* قیمت های فعلی سکه آتی نشان از عدم تورم پس از انتخابات دارد

این کارشناس معاملات آتی سکه با اشاره به قیمت سررسیدها، اظهار داشت: در آخرین روز از معاملات آتی هفته گذشته هر قرارداد در سررسیدهای خرداد، تیر و مرداد به ترتیب؛ یک میلیون و ۳۲۲ هزار تومان، یک میلیون و ۳۴۹ هزار تومان و یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان داد و ستد شد.

وی ادامه داد: معمولا فاصله بین سررسیدها به طور میانگین در معاملات گذشته بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان بود اما در معاملات هفته های اخیر این میزان بین ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان است، این ارقام نشان می دهد که پس از انتخابات انتظاری برای افزایش قیمت ها نیست و حتی تا پیش از آن قیمت ها نزولی خواهد بود.

تسلیمی تأکید کرد: گفت: قیمت سررسید ها در معاملات آتی بسیار نزدیک به قیمت های بازار نقدی است. این ارقام به هر معامله گری نشان می دهد که پس از انتخابات تورمی نخواهیم داشت.

* نقدینگی از بازار ارز خارج و به سمت بورس سرازیر شد

وی با بیان اینکه مردم عادی دیگر در بازار ارز سرمایه گذاری نمی کنند، گفت: نقدینگی ها از بازار دلالی ارز خارج و به سمت بورس سرازیر شده است.

تسلیمی گفت: در بازار ارز سرمایه گذاران کلان با بالا و پایین بردن قیمت ها منتفع می شوند و همانطور که طی چند روز قیمت دلار هزار تومان افزایش می یابد حتما طی چند روز هم می تواند مجددا کاهش یابد، بنابراین مردم عادی دیگر در این بازار پرریسک سرمایه گذاری نمی کنند.

وی ادامه داد: از اواخر سال گذشته روند تزریق نقدینگی ها از بازار ارز و مسکن به بازار سرمایه(بورس) آغاز شده است.

کد خبر: 44334

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT