پربازدیدترین ها

در چهار اطلاعیه جداگانه ارزی؛

گچساران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: باران سیل آسا،باد شدید و صاعقه در چند روز اخیر 11 میلیارد و 500 میلیون ریال به حوزه کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

علی مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: این میزان خسارت از سوی کارشناسان در بخش های دام، طیور، محصولات زراعی،منابع آب و خاک و امور زیربنایی حوزه کشاورزی گچساران برآورد شده است.
وی اظهار کرد: خسارت سیلاب به 120 هکتار از مزارع دانه های روغنی و گندم آبی در این شهرستان 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.
مرادی از تلف شدن 58 راس دام سبک و سنگین در بارندگی های اخیر شهرستان گچساران خبر داد و افزود: میزان خسارت وارد شده به بخش دام،طیور و آبزیان 2 میلیارد ریال بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: خسارت های وارد شده به کانال های آبیاری، باغستان ها، شبکه های انتقال آب این شهرستان نیز هفت میلیارد ریال گزارش شده است.
هواشناسی گچساران میزان بارندگی چند روز اخیر در شهر دوگنبدان 16.2 و در منطقه امامزاده جعفر را 9.6 میلیمتر گزارش کرده است.
سالانه بیش از 96 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان گچساران تولید می شود.
بخش مرکزی شهرستان گچساران سه دهستان، 120 روستا و 26 هزار و 638 نفر جمعیت روستایی و 10 هزار نفر جمعیت عشایری دارد که شغل بسیاری از آنان کشاورزی و دامپروری است.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
8143/1662

کد خبر: 454899

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT