پربازدیدترین ها

مدیر دفتر ایمنی و بحران توانیر از مردم خواست تا به صورت ویژه در مواقع بارش باران و مرطوب بودن زمین، توصیه های ایمنی را به منظور جلوگیری از برق گرفتگی جدی بگیرند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز ؛ محمد علی بهنود، با بیان این که در شرایط بارانی، به دلیل مرطوب بودن زمین و همه اجسام نزدیک به شبکه های برق مانند درختان می توانند حالت رسانا (منتقل کننده برق) پیداکنند وموجب برقگرفتگی شوند.

او تصریح کرد: مشاهده می شود بعضی مواقع که در اثر سقوط اجسام خارجی مانند شاخه های درختان بر روی شبکه، مجبات پارگی سیم و سقط آن برروی زمین رخ میدهد. درهر زمان و بخصوص در مواقع بارانی از همه شهروندان عزیز تقاضا دارد از محل فاصله گرفته و مانع نزدیک شدن دیگران به محل شده و بلافاصله موضوع و محل را به تلفن 121 اتفاقات برق اطلاع دهند. اگر در خودرو و نزدیک به محل حادثه قرار دارید تا مراجعه همکاران برق و رفع نقص به هیچ وجه از خودرو پیاده نشده و از لمس نمودن بخش های فلزی خودرو خودداری نمایید.

بهنود تاکید کرد: با این حال به منظور جلوگیری از برق گرفتگی، بهتر است مردم از نزدیک شدن و دست زدن به دکل ها و پایه های برق، تابلوهای برق و کلیه تاسیسات برقی که در معرض بارش باران قرار دارند، اجتناب نمایند.

او همچنین در خصوص تعمیر لوازم برقی در فضای آزاد نیز هشدار داد و گفت: از مردم درخواست می کنیم تا به منظور جلوگیری از برق گرفتگی، درهوای بارانی که زمین مرطوب است، از تعمیر لوازم برقی در هوای آزاد خودداری نمایند و حتمآ تعمیرات وسایل برقی را به متخصص مربوط بسپرند.

مدیر دفتر ایمنی و بحران توانیردر عین حال با تاکید بر این که همکاران ما در قالب گروه های مختلف همواره به گشت زنی و بازدید از شبکه های برق اقدام می کنند، خاطرنشان ساخت: با این حال مردم عزیز نیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در شبکه، ما را در انجام وظایفمان یاری کنند.

او تأکید نمود هنگام رعد و برق در نقاط پست موقعیتی که قرار دارید پناه گرفته و به حالت نشسته دست و پای خود را جمع نموده و سر را رو با پایین نگه دارید. قرار گرفتن در بلندی ها و زیر درختان و پایه های برق در مواقع رعد و برق خطرات جانی در پی دارند.

402

کد خبر: 454903

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT