پربازدیدترین ها

حاشیه های دورهمی سران عرب:

قزوین-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با اقدامات و برنامه های انجام شده در سال گذشته استان قزوین رتبه هشتم کشور را در کاهش نرخ بیکاری کسب کرد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان قزوین افزود: نرخ بیکاری استان در پایان سال گذشته به10.7 درصد رسید.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری قزوین 1.4درصد کمتر از متوسط نرخ بیکاری کشور است، به سهم اشتغال استان در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: سهم اشتغال در حوزه کشاورزی با 18.2درصد، 1.4 درصد نسبت به سال 95 کاهش داشته است.
حبیبی ادامه داد: سهم اشتغال استان در بخش صنعت نیز با 37.8 درصد، افزایشی 2.3 درصدی به خود دید و در حوزه خدمات نیز با 44 درصد، کاهشی یک درصدی را شاهد بودیم.
وی در ادامه با تاکید بر آمادگی استان در حمایت از طرح های گلخانه ای،دامداری صنعتی و تعاونی ها،گفت: توسعه و گسترش مجتمع های گلخانه ای از اولویت های اساسی استان در سال جاری بوده و در آینده از تمام فرمانداری ها خواهیم خواست در هر شهرستان حداقل یک مجتمع گلخانه ای 100هکتاری احداث کنند.
وی در ادامه بر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک های عامل استان تاکید کرد و گفت: در حوزه اشتغال فراگیر نیز استانداری قزوین از طرح های موثر در شهرستان ها حمایت می کند و تمام نگرانی ما این است که در صورت عدم ارایه طرح در این بخش اعتبارات اشتغال فراگیر از استان پس گرفته شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین همچنین به توسعه شهر آبگرم اشار کرد و افزود: آبگرم قزوین به خاطر داشتن آب های گرم و ظرفیت های موثر، توانایی تبدیل شدن به یک شهر گردشگری را دارد و ساخت مجتمع های آبدرمانی و اقامتی در این شهر هم اکنون با رشد فیزیکی 50درصدی توجیه کاملا اقتصادی از نظر اشتغال داشته و این شهر را متحول خواهد کرد که باید از چنین طرح هایی حمایت کنیم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین نیز در این نشست گفت: در جلسه کارشناسی با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و چهار بانک عامل مشارکت کننده در طرح اشتغال روستایی با توجه به ارزش افزوده قابل توجه فرصت های شغلی رسته های گلخانه و دامداری صنعتی که امکان ایجاد فرصت های شغلی منطبق با سرانه 750 میلیون ریال به طور متوسط را ندارند پیشنهاد شد میانگین سرانه اشتغال برای این آنها متناسب سازی شود، مشروط بر اینکه آنها دارای پیشرفت فیزیکی بالایی باشند تا سهم اشتغال مورد نظر در سهمیه استان با چالش مواجه نشود.
مسعود بابایی افزود: مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی به همراه بانک کشاورزی طرح های گلخانه ای ثبت نام شده برای دریافت تسهیلات که 51 مورد هستند را قبل از ارایه به کمیته های فنی بررسی کرده و تصمیم مقتضی در مورد آنها اتخاذ کنند.
7388*3013

کد خبر: 455211

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT