پربازدیدترین ها

بر اساس اطلاعات به دست آمده از رهگیری کشتی ها و اطلاعات گردآوری شده، واردات نفت هند از ایران در ماه آوریل به 640 هزار بشکه نفت خام در روز افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه اکتبر سال 2016 تاکنون بوده است.

خبرگزاری ایرنا: بر اساس اطلاعات به دست آمده از رهگیری کشتی ها و اطلاعات گردآوری شده، واردات نفت هند از ایران در ماه آوریل به 640 هزار بشکه نفت خام در روز افزایش یافت که بالاترین میزان از ماه اکتبر سال 2016 تاکنون بوده است.

داده های کشتیرانی نشان می دهد که هند در مجموع در ماه آوریل 3.51 میلیون بشکه نفت خام در روز وارد کرده است که این مقدار 2.5 درصد از سطح واردات نفت سال گذشته این کشور بیشتر محسوب می شود.

واردات نفت هند از ایران در آوریل 49 درصد نسبت به ماه مارس و 20 درصد نسبت به آوریل سال گذشته افزایش داشت. هند دومین خریدار بزرگ نفت ایران پس از چین است.

پس از آنکه ایران پیشنهاد تخفیف در محموله های نفتی را مطرح کرد، شرکت های نفتی هند تصمیم گرفتند تا واردات نفت خود را از این کشور افزایش دهند.

بر اساس آمار وزارت نفت ایران، تهران مجموعا 2.6 میلیون بشکه در روز نفت در آوریل صادر کرده که بالاترین رکورد از ژانویه سال 2016 به شمار می‌رود.

با ین حال انتظار می رود در پی خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم های جدید اقتصادی علیه ایران، صادرات نفت این کشور کاهش یابد.

کد خبر: 462128

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT