پربازدیدترین ها

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزیجات از کاهش ۴۰۰۰ تومانی قیمت زردآلو خبر داد.

حسین مهاجران، اظهار کرد: قیمت زردآلو نسبت به دو هفته گذشته ۴۰۰۰ تومان کاهش یافته که این قیمت برای این فصل از سال همچنان بالاست و در حال حاضر زردآلوی مرغوب کیلویی ۸۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی ادامه داد: میوه هلو نیز فراوان شده اما همچنان قیمت آن بالا است. در کنار هلوی خوب هلوهای ریز قالب با قیمت مناسب ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان به فروش می رسد و هلوی درجه یک کیلویی ۶۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

مهاجران با اشاره به قیمت بالای گیلاس افزود: گیلاس درجه یک در حال حاضر کیلویی ۱۰ هزار تومان به فروش می رسد که با ورود گیلاس لواسان تا ۱۰ روز آینده قیمت گیلاس با کاهش روبرو خواهد شد.

رییس اتحادیه و فروشندگان میوه و سبزیجات در مورد توت فرنگی گفت: توت فرنگی درجه یک سنندج با قیمتی کیلویی ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان و توت فرنگی متوسط کیلویی ۴۵۰۰ تومان به فروش می رسد که امید است تا چند روز آینده با ورود بار جدید این قیمت کاهش پیدا کند.

وی از ورود هندوانه ماهروز سبزوار تا ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: ورود این هندوانه ارزانی و کیفیت مناسب هندوانه را در پی خواهد داشت و هندوانه موجود با قیمت کیلویی ۸۰۰ تومان به فروش می رسد.

مهاجران با بیان این که طالبی درجه یک کیلویی ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان به فروش می رسد که قیمت آن نیز بالا است افزود: البته طالبی کاشان و زواره تا ۲۰ روز آینده با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بازار ورود پیدا می کند.

او در مورد سیب گفت: سیب گلاب کیلویی ۴۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان و سیب لبنانی که حجم و مشتری آن کم است کیلویی ۱۴۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان به فروش می رسد.

مهاجران با اشاره به نبود پرتقال ایرانی افزود: پرتقال مصری وترکیه ای که به صورت قاچاق وارد کشور می شود کیلویی ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی در مورد موز و خیار بیان کرد: هر کیلو موز ۳۹۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان و خیار گلخانه ای وبوته ای کیلویی ۱۴۰۰ تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه و فروشندگان میوه و سبزیجات در پاسخ به این سوال که چرا قیمت سیب زمینی بسیار گران شده است گفت: قیمت سیب زمینی به علت کاشت کم گرگان و بندرعباس گران شده است و قیمت نوع گرگانی آن درحدود ۱۵۵۰ تومان و نوع بندرعباسی آن ۲۰۰۰ تومان است که این قیمت شش برابر قیمت معمول آن است و باید با قیمتی حدود ۳۰۰ تومان به فروش رسد.

مهاجران اظهار کرد: پیاز شیری سفید کیلویی ۸۵۰ تومان و پیاز زرد کیلویی ۷۰۰ تومان به فروش می رسد.

او در پاسخ به این سوال که آیا همچنان میوه به صورت قاچاق وارد کشور می شود گفت: میوه از طریق بازارچه های مرزی وارد می شود و با قیمتی چند برابر در تهران به فروش می رسد که از این میوه ها می توان به انبه، آناناس، نارگیل، هلو، شبرنگ و زنجفیل اشاره کرد.

رییس اتحادیه و فروشندگان میوه و سبزیجات گفت: در حال حاضر گل های نارنگی و پرتقال روی درخت هستند و اگر از آن ها به خوبی مراقبت شود می توان چندین برابر نیاز کشور را در سال جاری تامین کرد.

وی ادامه داد: برای آن که در سه ماه آینده پرتقال های آبگیری به وفور داشته باشیم می توانیم کاشت پرتقال کوهستانی را وسعت دهیم و در سه ماه آینده پرتقال واشنگتنی را در سردخانه ها ذخیره کنیم زیرا این پرتقال هر چه از برداشت آن بگذرد خوش آب تر می شود.

کد خبر: 46408

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT