پربازدیدترین ها

در حالی وزیر راه و شهرسازی اخیرا فروش امتیاز مسکن مهر را غیرقانونی اعلام کرد و وعده لغو امتیاز فروشنده را داد، اما در دو شهر پردیس و پرند بازار خرید و فروش امتیاز مسکن مهر حسابی سکه شده و از ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان معامله می شود.

اوضاع نابسامان مسکن پایتخت به شهرک های اقماری اطراف تهران نیز سرایت کرده به طوریکه در حال حاضر علاوه بر افزایش قیمت، خرید و فروش امتیاز مسکن مهر این روزها از چنان رونقی برخوردار است که تهدیدات وزیر نیز نتوانسته بازار آن را کساد کند.

پردیس به عنوان یکی از شهرهایی که هم اکنون حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت دارد گزینه مناسبی برای افزایش خرید و فروش غیرقانونی امتیاز مسکن مهر به شمار می آید. در حال حاضر بالاترین قیمت امتیاز مسکن مهر کشور با ۴۰ میلیون تومان متعلق به این شهر است، در پایتخت صنعتی سازی مسکن یعنی پرند نیز ۲۰ میلیون تومان بالاترین رقم برای فروش امتیاز از سوی بنگاه های املاک اعلام شده است.

یکی از مشاوران املاک پردیس در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به این که وضعیت بخش اجاره بهای مسکن چندان مناسب نیست، تقاضا برای خرید امتیاز مسکن مهر در ماه های اخیر روند صعودی به خود گرفته است.

مقدسیان افزود: در حال حاضر دو گروه به دنبال خرید امتیاز مسکن در پردیس هستند؛ افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند در مسکن مهر ثبت نام کنند و شماری دیگر که فقط برای حفظ سرمایه وارد این بازار می شوند.

وی با تاکید بر این که خرید و فروش امیتاز مسکن مهر غیرقانونی است در عین حال گفت: بسته به منطقه ای که واحد مسکونی قرار دارد قیمت امتیاز متفاوت است، به عنوان مثال امتیاز یک واحد در فاز ۳ بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد، اما در فازهایی که ساخت وساز در آنها همچنان ادامه دارد قیمت ها بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان در نوسان است.

کد خبر: 47098

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT