پربازدیدترین ها

یک شرکت واردکننده داخلی که حدود دو ماه پیش از ورود قریب الوقوع خودروهای آمریکایی به ایران خبر داده بود در جدیدترین اقدامات خود به حمایت از برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری روی آورده است.

در حالی که حدود ۳۵ سال از قطع رابطه ایران و آمریکا می گذرد این شرکت تبلیغاتی را در زمینه واردات خودروهای آمریکایی به ایران از مبداء این کشور آغاز کرده است.

مسوولان این شرکت اعلام کرده اند که نمایشگاهی از خودروهایی آمریکایی چون کرایسلر، شورولت، جی. ام. سی و بیوک در برج نگین تهران برگزار خواهد شد؛ ادعایی که البته کارشناسان تحقق آن را غیر ممکن می دانند.

یک واردکننده خودرو در این زمینه می گوید: طبق قانون واردات، تنها خودروهایی قابلیت ورود به خاک ایران را خواهند داشت که دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور باشند و خودروهای آمریکایی فاقد چنین شرایطی هستند.

به گفته وی، هر واردکننده ای می تواند خودروهای آمریکایی را از کشورهای همسایه جمع آوری کرده و وارد مناطق آزاد کند اما ورود این خودروها به صورت پلاک شده به داخل کشور امکان پذیر نیست.

با این حال این شرکت واردکننده تبلیغات وسیعی را در این زمینه آغاز و اخیرا نیز با حمایت از برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری رنگ و بوی سیاسی به اقدامات خود بخشیده است؛ اقدامی که خارج از عرف شرکت ها و بنگاه های بخش خصوصی در مواجهه با پدیده انتخابات است. علاوه بر آن در یکی از تبلیغات این شرکت در کنار تصویر یک خودروی شورلت نوشته شده: " بازگشت یک افسانه پس از ۳۴ سال؛ همراه با شما در کارناوال انتخابات ۹۲ "!

این واردکننده در سایت رسمی اش اینگونه خود را معرفی کرده است: " شرکت ائل خودرو اولین واردکننده خودروهای دارای برند آمریکایی به طور مستقیم و از مبداء آمریکا و خودروهای تولید شده در ایالات متحده با سایر برندها به ایران است ".

جنرال موتورز بزرگترین خودروساز آمریکایی است که بیش از یک صد سال از فعالیت آن می گذرد. این شرکت در ۳۷ کشور جهان دارای کارخانه های تولید خودروهای سبک و سنگین است که تحت برندهایی چون شورولت، بیوک، جی ام سی، کادیلاک، اپل، هالدن، سوزوکی، ایسوزو و واکسهال تولید و عرضه می شوند.

کد خبر: 47711

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT