پربازدیدترین ها

در این بین بازار نوسازهای ۱۰۰متری در بین رهن کاملی ها رونق دیگری دارد.

بازار خرید مسکن همچنان در انتظار روزهای خوشی است که شاید از راه برسد اما در مقابل بازار اجاره، با شروع فصل تابستان رونق دیگری دارد. طبق شواهد بازار بسیاری از مستاجران ترجیح داده اند امسال درجای قبلی خود مستقر شوند و صاحبخانه های جدید بازار مسکن برای پیدا کردن مشتری مجبور شده اند نرخ ها را در سطح کمی کاهش دهند. اما باز هم این موضوع در سطح گسترده ای اتفاق نیفتاده است و این کاهش ها چندان محسوس نبوده است؛ چرا که بسیاری از صاحبخانه ها در برابر این کاهش همچنان مقاومت می کنند و اقدام به افزایش قیمت های خود کرده اند.

با کاهش دستوری نرخ سود بانکی، بسیاری ازصاحب خانه ها ترجیح داده اند تا به جای پول پیش اجاره بیشتری از مستاجران خود دریافت کنند و مسکن های رهن کامل با کاهش چشمگیری روبرو شوند. این موضوع علتی نداشت جز اینکه دیگر به رهن گذاشتن مسکن برای صاحب خانه ها سودی نداشت؛ چرا که سود سپرده های بانکی کم شده بود.

اما با این همه باز هم می توان در بازار رهن و اجاره، آپارتمان های نوساز رهن کامل را نیز پیدا کرد. در این بین بازار نوسازهای ۱۰۰متری در بین رهن کاملی ها رونق دیگری دارد.

قیمت رهن کامل یک دستگاه آپارتمان ۱۰۰متری نوساز واقع در خیابان سهروردی تهران، ۱۰۵میلیون تومان تعیین شده است. این واحد نوساز ۲خوابه در طبقه اول یک ساختمان ۴طبقه واقع شده و مالک نیز در همین آپارتمان ساکن است. آپارتمانی دیگر با همین قیمت در بلوار فرودس برای رهن کامل گذاشته شده است.

در قسمت های جنوبی تر شهر تهران قیمت ها کمی ارزان تر است؛ به طوریکه با ساکن شدن در محله خوبی مثل پیروزی می توانید ۲۵میلیون تومان از پول خود را پس انداز کرده یا برنامه ریزی دیگری برای آن داشته باشید. یک دستگاه آپارتمان نوساز ۱۰۰متری در بلوار ابوذر، خیابان مسلم به قیمت ۸۰میلیون تومان رهن داده می شود. این واحد ۲خوابه به پارکینگ، انباری و آسانسور نیز مجهز است. لازم به ذکر است که برای ساکن شدن در این واحد تحمل وجود صاحب خانه ضروری است!

همچنین یک دستگاه آپارتمان واقع در میدان شهدا خیابان ۱۷شهریور، با ۷۰میلیون تومان قابل رهن است. اینواحد نیز به تمام امکانات ضروری مجهز است.

در بین بازارهای واحدهای رهنی، یک دستگاه ۱۰۰متری نوساز در نارمک به چشم می خورد. رهن کامل این واحد دو خوابه ۱۰۰میلیون تومان تعیین شده است. از مزایای این واحد این است که در طبقه اول واقع شده و مجهز به تمامی امکانات از قبیل آسانسور، پارکینگ، انباری و بالکن است.

در تهران پارس نیز قیمت ها مشابه نارمک تهران است. به طور مثال یک دستگاه نوساز ۱۰۰متری در شهرک فهرنگیان تهرانپارس به قیمت ۱۰۰میلیون تومان برای رهن گذاشته شده است. تنها تفاوت این واحد با بقیه واحد ها ۳خوابه بودن آن است و البته این که آپارتمان های شهرک فرهنگیان تهران پارس ۱۶طبقه هستند(در هر طبقه ۸واحد) و این واحد در طبقه ۱۴واقع شده است.

در شمال تهران اما قیمت نوسازهای ۱۰۰متری کمی بالاتر است. به طور مثال قیمت رهن کامل یک واحد ۱۰۰متری نوساز واقع در خیابان قیطریه ۱۲۰میلیون تومان تعیین شده است. این واحد دو خوابه نیز به تمام امکانات ضروری مجهز است.
در سعادت آباد اما قیمت ها کمی بالاتر است؛ به طوریکه قیمت رهن کامل یک دستگاه واحد نوساز ۱۰۰متری، ۱۳۰میلیون تومان است. این واحد جدای از امکانات لوکس، به امکانات ضروری نظیر پارکینگ، انباری، آسانسور، بالکن و حیاط نیز مجهز است. همچنین سکونت مالک در این آپارتمان ۵طبقه قید شده است.

همانطور که دیده می شود صاحبخانه ها برای تعیین میزان رهن کامل واحد های خود از فرمول خاصی تبعیت نمی کنند. حتی در شمال شهر تهران نیز تنها به واسطه اینکه تنها قشر خاصی از جامعه قادر به اجاره نشینی در آن ناحیه هستند، قیمت ها با اختلاف چند ده میلیون تومانی برای واحدها تعیین می شوند.

کد خبر: 50542

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT