پربازدیدترین ها

اگرچه آمار کمتر از حد انتظار بازار کار آمریکا و کاهش ارزش دلار روز جمعه کمک کرد کاهش بیش از ۲۵ دلاری قیمت طلا تا اندازه ای جبران شود اما قیمت های این فلز گرانبها نخستین کاهش هفتگی را در چهار هفته گذشته تجربه کرد.

آمار اشتغال ضعیف ماه ژوییه در آمریکا، احتمال تداوم برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا را قوی کرد و باعثشد قیمت های طلا که در ساعات اولیه معاملات روز جمعه به پایین ۱۳۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرده بود، اندکی بهبود پیدا کنند.

طلا برای تحویل در ماه دسامبر در بازار کامکس نیویورک، ۰.۱۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۰ دلار در هر اونس رسید در حالیکه پیش تر در معاملات الکترونیکی تا رقم اندک ۱۲۸۲ دلار نیز کاهش یافته بود. اما طلا در یک هفته گذشته ۰.۹ درصد کاهش یافت که نخستین کاهش هفتگی در چهار هفته گذشته بود.

آمار اقتصادی روشن احتمال کاهش روند برنامه خرید ماهانه ۸۵ میلیارد دلار اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا را افزایش داده است. نرخ های بهره اندک و این برنامه خرید، در سال های اخیر ارزش دلار را پایین نگه داشته بود اما در عوض از صعود قیمت های طلا پشتیبانی کرده بود.

بر اساس گزارش مارکت واچ، بانک مرکزی آمریکا پس از نشست سیاستگذاری خود در اواخر هفته گذشته دورنمای اقتصادی را اندکی تنزل داد و هیچ نشانه ای مبنی بر زمان آغاز کاهش خرید اوراق ارایه نکرد. بن برنانکه، رییس بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته اظهار کرد که برای تصمیم گیری در مورد آغاز کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه از ماه سپتامبر هنوز زود است در حالیکه ۱۹ ژوئن گفته بود برنامه خرید اوراق قرضه در صورت بهبود اقتصاد، کاهش خواهد یافت.

کد خبر: 56008

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT