پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: اولین دوره آموزش مربیان فنی وحرفه ای کشور تانزانیا در حالی از سوی سازمان فنی وحرفه ای ایران انجام می شود که در این طرح ۱۲۰ ساعت آموزش عمومی و اختصاصی برای تجهیز مربیان تانزانیایی به دانش و مهارت صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، روز گذشته اولین دوره آموزشی مربیان آموزش فنی وحرفه ای کشور تانزانیا روزی گذشته با حضورکوروش پرند، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای، سفیر کشور جمهوری اسلامی ایران در کشور تانزانیا، سفیرکشورهای بروندی و سیرالئون در کشور جمهوری اسلامی ایران، محمدی، مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه و مسؤولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد.

به گزارش تسنیم؛ این دوره آموزشی از ۱۸دی ماه سال جاری در ۶ رشته صنایع چوب(برای ۳ نفر)، صنایع ساختمان(برای ۳ نفر)، فناوری خودرو(برای ۴ نفر)، طراحی دوخت لباس(برای ۴نفر)، برق ساختمان(برای ۳ نفر) و تعمیر لوازم خانگی(برای ۳ نفر) برای ۲۰ نفر شامل: ۱۵ مربی مرد و ۵ مربی زن آموزش فنی و حرفه ای تانزانیا برگزار می شود.

در دوره ۱۲۰ ساعت آموزش عمومی و اختصاصی به منظور تجهیز مربیان کشور تانزانیا به دانش و مهارت های شغلی و آموزشی مورد نیاز مربی گری، بازآموزی و به روزرسانی تجارب آموزشی مربیان شرکت کننده در رشته های مذکور ارائه می شود.

همچنین این دوره آموزشی ۱۲۰ ساعته در دو بخش فنی - تخصصی در دپارتمان های مرکز تربی مربی این سازمان و بخش عمومی؛ شامل علوم و فنون تربیتی(پداگوژی) در محورهای کارآفرینی، روش تدریس و آشنایی با نظام آموزش فنی و حرفه ای، در دپارتمان علوم تربیتی و کارآفرینی مرکز تربیت مربی به طی سه روز برگزار خواهد شد.

*ایران گروهی آموزش مربیان کشورهای اسلامی را دارد

کوروش پرند، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این مراسم با اشاره به تعاملات ایران با کشورهای آفریقایی در حوزه آموزش های مهارتی گفت: براساس مصوبه سومین نشست کمیته نظارتی و مشورتی برنامه آموزش حرفه ای سازمان همکاری های اسلامی، جمهوری اسلامی ایران امتیاز سرگروهی آموزش مربیان کشور های اسلامی را به دست آورده است.

وی ادامه داد: در این راستا تاکنون ۳۰۰ نفر از مربیان کشورهای عراق، افغانستان و لبنان در رشته هایی همچون جوشکاری، فناوری خودرو، الکترونیک، تعمیرات تلفن، تعمیر و نگهداری لپ تاپ و تعمیر تخصصی موبایل، صنایع دستی، صنایع ساختمان، صنایع چوب و تراشCNC در مرکز تربیت مربی و پژوهشهای فنی و حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش دیده اند.

پرند اظهار کرد: دیپلماسی مهارت می تواند اصل جدیدی در تعاملات بین المللی باشد تا کشورهای مختلفی که دغدغه توسعه دارند بتوانند در فضای رقابتی در حوزه مهارت ها و فناوری با یکدیگر به تبادل تجربه بپردازند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: طراحی ساختار نظام آموزش مهارتی، تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای، طراحی و اجرای بانک اطلاعاتی جامع مهارت آموخته گان، آموزش مربیان فنی و حرفه ای و تدوین استانداردهای آموزشی از جمله زمینه های همکاری ایران با کشورهای آفریقایی است.

انتهای پیام /

کد خبر: 92591

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT