پربازدیدترین ها

مدیرعامل شرکت توانیر خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه محور تبادلات انرژی منطقه در دست ما است، گفت: سال آینده ۶۰۰ مگاوات انرژی بادی و خورشیدی تولید می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازمشهد مقدس،همایون حائری دقایقی پیش در همایش ائمه جماعات و مسئولان فرهنگی و دینی صنعت آب و برق کشور در دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: وحدت اهل علم و عمل(دانشگاه و صنعت) در کنار معنویت سبب شد تا سال گذشته را اگرچه سال بسیار سخت اما پرافتخار بگذرانیم.

وی افزود: خرسندیم که خوداتکا و خودکفا در عرصه علم و عمل بوده و رتبه نخست ما در خاورمیانه از لحاظ رشد ملی گویای این مطلب است، همچنین ما تنها تولیدکننده نیروگاه در خاورمیانه هستیم.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه با تمام کشورهایی که با مرز خاکی دارند ارتباط الکتریکی داریم، خاطرنشان کرد: محور تبادلات انرژی منطقه در دست ما بوده و نکته مهم این است که ما در حوزه دور زدن تحریم ها و تبدیل آنها به فرصت متخصص هستیم.

حائری با بیان اینکه از سال ۸۳ تاکنون قیمت برق تغییری نکرده است، اظهار کرد: باید گفت کار بسیار سخت شده و در کنار آن چیزی که این مشکل را تشدید می کند مصرف بالا و اصراف بیش از حد است.

وی تصریح کرد: سالانه ۵ هزار مگاوات نیروگاه می زنیم تا این مصارف را جبران کنیم و برای آن ۶۰ میلیارد سوخت مصرف کرده که معادل ۵ میلیارد دلار می شود، آیا این درست است که از این ۵ میلیارد دلار به واسطه اصراف و مصرف بی رویه یک سوم این هزینه ها بی جهت بوده و اصراف می شود، در واقع باید گفت از رقم ۵ میلیارد دلار یک سوم آن به واسطه همین اصراف ها و مصارف بی رویه، بی جهت و بی خودی هزینه می شود.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: روزانه ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می کنیم، این ها شوخی نیست و حتی شعارگونه هم برخورد نمی کنیم، بلکه باید به صراحت گفت که این مصرف بی رویه سیستم را دچار مشکل می کند و از همین حیثباید بحثمدیریت مصرف را به طور جدی پیگیری کنیم.

حائری با اشاره به حوزه های انرژی ها نو گفت: خوشبختانه وزارت نیرو توجه ویژه ای به بخش انرژی های نو داشته و انرژی باد را در اولویت آن قرار داده است، یک مزرعه خورشیدی با ظرفیت ۱۱۰ کیلووات برق ایجاد شده بدون اینکه قطره ای سوخت مصرف کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ماده ۱۹ بودجه سال ۹۳ می توان این نوید را داد که سال آینده ۶۰۰ مگاوات انرژی بادی و خورشیدی تولید شود.

انتهای پیام / آ

کد خبر: 92643

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT